Sağlık Bakanlığı 10 Bin İşçi Alımı! Geri Sayım Başladı - Yaş Esnetilsin

Sağlık Bakanlığı 10 Bin İşçi Alımı! Geri Sayım Başladı - Yaş Esnetilsin

Sağlık Bakanlığı birçok branşta olmak üzere kadrolu 10 bin işçi alımı yapacak. Adaylar ilanın yayımlanmasından önce yaş şartının esnetilmesini bekliyor.

Sağlık Bakanlığı 2022 yılı kamu personel alımı başvuruları kapsamında 20 bin kadro için daha atama yapacak. 10 bin sağlık personeli alımı ile 10 bin kamu işçisi alımı için başvurular alınacak. Geçtiğimiz hafta sınav şartının da kaldırılarak direkt kurayla 10 bin işçi alımı yapılmasının netleşmesinden sonra geri sayım artık başladığını düşünüyoruz. Bu haberimizde İŞ İLANLARI KARİYER olarak 10 bin işçi alımında adayların özellikle YAŞ talebine değineceğiz.

saglik-bakanligi.jpg

10 bin işçi alımı yaş şartı

Sağlık Bakanlığı 10 bin işçi alımında uygulanan yaş hükmü şu şekildedir. Adayların başvuru için 18 yaşını tamamlamış olması ve yayımlanacak ilan tarihi itibariyle de 35 yaşını doldurmamış olması gerekmektedir.

Sağlık Bakanlığı işçi alımı yaş şartı esnetilsin talebi

Adaylar 35 yaş şartının esnetilmesi yönünde yoğun talepleri var. Özellikle son yıllardaki düşük atama kontenjanlarından dolayı adaylar gerek birçok unvanda gerekse birçok kurumda atama şansı yakalayamamadan şikayetçi. Bu da adayların başvuru için yaş itibarıyla sorun yaşamasına neden olmaya devam ediyor.

35 yaş şartının Sağlık Bakanlığına işçi alımında esnetilmesi isteniyor. Adaylar yaş hükmünün en az 40 olarak güncellenmesini talep ediyor. Önümüzdeki süreçte başlayacak 10 bin işçi alımında bu talebin özellikle dikkate alınması bekleniyor.

Sağlık işçisi alımları branşları ve süreci

Sağlık Bakanlığına güvenlik personel, temizlik personeli, klinik destek personeli alımı başta olmak üzere birçok branşta atama yapılacak. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan son açıklamada başvuru sürecinin de Mart ayı itibarıyla alınacağı belirtilmişti. Ocak 2022 itibarıyla artık beklenen ilanın öne çekilmesi de adayların talepleri arasında.

İŞ İLANLARI KARİYER olarak gerek talepleri gerekse süreci sizler için takip etmekteyiz. İlanlar yayımlanır yayımlanmaz aşağıdaki bağlantından erişim sağlayabileceksiniz. HEMEN bu haberimize YORUM ve GÖRÜŞLERİNİZİ yazabilirsiniz.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
212 Yorum