Sağlık Bakanlığı 16 Bin 500 Sağlık Personeli 17 Bin Taşeron

Sağlık Bakanlığı 16 Bin 500 Sağlık Personeli 17 Bin Taşeron

Sağlık Bakanı Recep Akdağ Maliye Bakanlığımız ile 16500 kamu personel alımı için anlaşmaya vardık. Bakan Akdağ konu ile ilgili olarak istihdam edilecek ilk etabı olan 3.900’ lük kısmını gelecek ay içerisinde alacağız. Doktor alımımız şuan için yok...

Sağlık Bakanı Recep Akdağ Maliye Bakanlığımız ile 16500 kamu personel alımı için anlaşmaya vardık. Bakan Akdağ konu ile ilgili olarak istihdam edilecek kamu personelini ilk etabı olan 3.900’ lük kısmını gelecek a içerisinde diğer kalan kısmını ise 2017 yılı içerisinde alacağız dedi. Doktor alımımız yok…

Bakan Akdağ 16.500 sağlık çalışanının az olduğunu çünkü yeni şehir hastaneleri, üniversite hastaneleri, askeri hastaneler, sağlık ocakları ve aile toplum merkezlerinde açık bulunduğu gibi yeni kurulan kurumlarımıza kamu personeli açığımızın çok olduğunu söylemeliyim dedi.

Doktor alımımız yok, çünkü askıya çıkacağımız sınav ve mülakat duyurusunda Maliye Bakanlığımız ile anlaşma yapmaktayız. Ancak doktor kadrosu alımında ise Maliye Bakanlığımız nezdinde istihdam edilmemektedir, diyen Bakan Akdağ bu alımların bir çoğunu ise şehir hastanelerimize kaydırmayı planlamaktayız, dedi.

Alımlarımızı hakkaniyetli bir şekilde yapacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın diyen Bakan Akdağ, başta ( Sağlık meslek liseleri ile sağlık bölümü önlisans veya lisans mezunlarından alım yapacağız dedi. Bu arada ülkemiz sağlık alanında çığır aşmakta tam donanımlı aile sağlık merkezlerimizin sayılarını artıracağız ve sağlıklı hayat merkezleri oluşturmaktayız. Sağlıklı hayat merkezleri o ilçenin nüfus yoğunluğuna  göre kurulacak çünkü kalabalık yerlerde oluşturacağımız bu merkezler tam donanımlı kapasite ile çalışacaklar dedi.

Bakan Bozdağ soruları yanıtlarken atanamayan diyetisyenler, sağlık yönetim mezunları, acil tıp teknisyenleri, sağlık memurları, sağlık teknikerleri, fizyoterapistler, yoğun bakım hemşireleri, hemşirler, sağlık meslek lisesi mezunları, röntgenciler vb. bir çok sağlıkçı atanmayı beklemekteler. Mezun oldukları okul münasebeti ile mesleklerini icra etmek isteyen binlerce sağlıkçı 2017 atamasında kadro isteklerini Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ a seslerini duyurmaya çalışmaktadırlar. Bir nebze olsun 16.500 atama ile bir çok sağlıkçının ataması yapılacağını ileriki tarihler’ de ise bu sayıyı artırma imkanları doğduğu zaman gereğini yapacaklarını yeni kadro açılması ve mesleklerini icra noktasında sağlık çalışanı alınacağını söyledi.

Yeni kurulan şehir hastanelerimiz yanı sıra üniversite hastanelerimiz de ve askeri hastanelerin devri ile birlikte yardımcı personel ihtiyacımız çok olduğundan bu yıl aşağı yukarı 17 bin civarında ihale yolu ile şirket çalışanı istihdam edeceğiz. Bakan Akdağ bu hastanelerimizin tam kapasite ile çalışması ve bazı hastanelerin vardiya sistemi ile çalıştığından dolayı 2017 yılı içerisinde 13 bin doktor alımı yapmayı düşünüyoruz tabiî ki u kesin bir rakam değil dedi.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum