Sağlık Bakanlığı 20 Bin Kamu Personel - İşçi Alımı! Şartlar, Başvuru Süreci

Sağlık Bakanlığı 20 Bin Kamu Personel - İşçi Alımı! Şartlar, Başvuru Süreci

Sağlık Bakanlığı 10 bin sağlık personeli alımı ile 10 bin kamu işçisi alımı yapacak. 20 bin kadroya başvurular ne zaman? Şartlar, kontenjanlar ve tüm detaylar.

Sağlık Bakanlığına 10 bin yeni sağlık personeli alımı ile 10 bin kamu işçisi alımı olmak üzere 20 bin kadroya atama yapılacak. Sağlık personeli atamaları KPSS puan sırasına göre, işçi atamaları ise kura ile olacak. İşte başvurulara dair tüm detaylar, kontenjanlar, şartlar. İŞ İLANLARI KARİYER olarak konuyu gündemde tutmaya devam ediyoruz.

saglik-bakanligi.jpg

Sağlık personeli alımı branşları ve kontenjanlar

Son atama kapsamında KPSS 2021/10 başvuruları kapsamında son gerçekleştirilen 20 bin sağlık personeli alımındaki kontenjanlar şu şekildeydi:

10348 Hemşire, farklı branşlarda 6356 Sağlık Teknikeri, Bin 600 Ebe, 390 Fizyoterapist, 338 Diyetisyen, 287 Psikolog, 248 Sağlık Teknisyeni, 144 Sosyal Çalışmacı, 96 Çocuk Gelişimci, 50 Dil ve Konuşma Terapisti, 50 Odyolog, 46 İş ve Uğraşı Terapisti (Ergoterapist), 27 Sağlık Fizikçisi, 14 Perfüzyonist, 6 Biyolog alımı gerçekleştirildi. 2022 yılı 10 bin sağlık personeli alımları da buradaki kontenjanların yarısı olacak şekilde benzer branşlar ve sayılar kapsamında olacaktır.

2022 yılı 10 bin işçi alımı branşları ve yöntemi nasıl olacak?

Temizlik personeli, Güvenlik personeli, Klinik destek personeli, Bakım onarım hizmetleri, Diğer destek personeli, Aşçı alımı olmak üzere atamalar direkt olarak KURA usulü yapılacak.

10 bin 998 temizlik personeli, 1000 klinik destek elemanı, 2000 güvenlik görevlisi, 2 aşçı alımı kadrosuna 14 bin atama yapılmıştı. Bu yıl yapılacak Sağlık Bakanlığı işçi alımı için ise 10 bin kadro verildi.

Sağlık Bakanlığı 10 bin işçi alımı başvuru genel ve özel şartları

  • Adayların başvuru için 657 sayılı Devlet Memurları Kanununda yer alan genel şartları taşıması,
  • 18 yaşını tamamlamış, 35 yaşını doldurmamış olması,
  • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olması,,
  • Görevini devamlı yapmasına engel olacak bedenen, aklen ve ruhen sağlık problemi olmadığını belgelemesi gerekmektedir. Branşlar bazında şartlar ise şu şekildedir:
  • Temizlik görevlisi alımına en az ilköğretim mezunları,
  • Klinik destek elemanı (hastane) alımına liselerin sağlık hizmetleri alanı - hemşire yardımcılığı, ebe yardımcılığı, sağlık bakım teknisyenliği dalının birinden mezunları,
  • Güvenlik görevlisi (silahsız) alımına en az lise mezunu olmak ve güvenlik kimlik kartına sahip olanlar,
  • Aşçı alımına en az lise mezunları başvuru yapabilecektir.

20 bin kadroya atamalar ne zaman?

Sağlık Bakanlığı 10 bin sağlık personeli alımı ile 10 bin işçi alımı için başvurular Mart 2022’de başlatılacağı belirtilmişti. Ancak adaylar başvuruların Şubat ayı itibarıyla başlamasını ve sürecin daha fazla uzamamasını talep ediyor.

Sizler de YORUM ve GÖRÜŞLERİNİZİ hemen bu haberimize yazabilirsiniz.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
105 Yorum