Sağlık Bakanlığı 2016 Yılı 3.Dönem Açıktan Atama Kurası

Sağlık Bakanlığı 2016 Yılı 3.Dönem Açıktan Atama Kurası

31 Mayıs 2016 Tarihinde Sağlık Bakanlığı 2016 Yılı 3.Dönem İlk Defa Ve Yeniden Açıktan Atama Kurası (Eczacı, Diş Tabibi Ve Uzman Diş Tabibi İle Emekli Olan Tabip Ve Uzman Tabipler Dâhil) Yayınlandı.

Sağlık Bakanlığı tarafından 31 Mayıs 2016 tarihinde 2016 Yılı 3. Dönem İlk Defa Ve Yeniden Açıktan Atama Kurası (Eczacı, Diş Tabibi Ve Uzman Diş Tabibi İle Emekli Olan Tabip Ve Uzman Tabipler Dâhil) olarak duyuruldu.

Bu Kuraya Başvurabilecekler: Açıktan (ilk defa veya yeniden) atanmak isteyen ve 5371 sayılı Kanun gereği Devlet hizmeti yükümlülüğü bulunmayan tabip ve uzman tabipler. Kamu Kurum ve Kuruluşlarında 657 sayılı Kanuna tabi Devlet memuru olarak çalışanlar dışındaki diğer statülerde görev yapan ve kura son başvuru tarihi itibariyle Devlet hizmeti yükümlülüğünü tamamlamış olan tabip ve uzman tabipler. Emekli olan tabip ve uzman tabipler.

Kura son başvuru tarihine kadar mezun olmuş diş tabibi ve eczacılar; en geç 08 Haziran 2016 tarihi Çarşamba günü dâhil mezun olduklarını gösteren geçici mezuniyet belgesinin fotokopisi veya diplomanın fotokopisini kura başvuru formu ile birlikte göndermeleri gerekmektedir. Uzman (TUTG) ve uzman diş tabibi kadrolarına müracaat edenler için; kura son başvuru tarihi 08.06.2016 Çarşamba (dâhil) tarihine kadar mezun olunması ve Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından uzmanlık tescillerinin yapılmış olması gerekmektedir. Kamu Kurum ve Kuruluşlarında 657 sayılı Kanuna tabi Devlet memuru olarak çalışanlar dışındaki diğer statülerde görev yapan eczacı, diş tabibi ve uzman diş tabibi.

Kura başvuruları Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden yapılacaktır. Kura yeri ve saati kurumun internet adresinden ilan edilecektir. Adaylar PBS üzerinden başvuru yaptıktan sonra, başvuru formunu notere onaylatarak (notere onaylatılmayan formlar kabul edilmeyecektir.) ilan edilen takvim çerçevesinde T.C. Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Genel Evrak Şubesi olacak şekilde kargo ile gönderecekler ya da elden teslim edeceklerdir. Elden teslim edenler, evraklarını bizzat kendisi veya noter tarafından vekâlet verdiği kişi aracılığı ile teslim edecektir. Aksi takdirde evrak teslim alınmayacaktır. Adaylar kendi unvan ve branşlarında açılacak olan münhallerden en fazla on (10) tercihte bulunabilecektir.

PBS üzerinden başvuruların yapılması 01 Haziran 2016 Çarşamba günü başlayacak olup, 08 Haziran 2016 Çarşamba saat 18:00 ’ de sona erecektir. Başvuru evraklarının son geliş tarihi olarak 14 Haziran 2016 Salı belirlendi. 30 Haziran 2016 Perşembe kura tarihi Yeri ve saati internet adresinde ilan edilecektir. Atamaya hak kazananlar 01 Ağustos 2016 Pazartesi saat 18: 00 e kadar belgeleri teslim etmeleri gereklidir.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.