Sağlık Bakanlığı 2017 Yılı 16 Bin Sözleşmeli Personel Alımı

Sağlık Bakanlığı 2017 Yılı 16 Bin Sözleşmeli Personel Alımı

Sağlık Bakanlığı 16 bin personel alımı yapacak. Karar resmi gazetede yayınlandı. Ancak 16 bin personel için başvuruların ne zaman başlayacağı konusunda herhangi bir açıklama gelmedi.

Sağlık Bakanlığı, 2017’de büyük bir personel alımı yapma hazırlıklarını tamamladı. Fetö terör örgütü üyelerinin temizliği sonrasında istihdamda yaşanan sorunları nedeniyle sağlık personeli ihtiyacı arttı. Buna çözüm getirmek isteyen Sağlık Bakanlığı personel alımı yapacak. 16 bin personel Bakanlık bünyesinde çeşitli birimlerde göreve başlayacak. Bu kapsamda görev yapacak sözleşmeli personeller istihdamda sıkıntı yaşanan bölgelerde ve kadrolarda istihdam edilecek ve buradaki sağlık personeli sıkıntısına çözülmeye çalışılacak.

Sağlık Bakanlığı personel alımının hangi birimlerde hangi unvanlarda yapılacağını T.C. Resmi Gazete’de yayımlanmasının ardından belli oldu. Şu anda başvuruların ne zaman yapılacağına dair bir bilgi yok ancak başvuru yapacak olanlar süreci takip ediyor. Sağlık personeli alımı ile göreve başlayacaklar çeşitli branşlarda ve Bakanlığa bağlı çeşitli kurumlarda görev yapacaklar.

Personel alımı yapılacağı kesinleşse de, henüz ne zaman yapılacağına dair bilgi bulunmuyor. Ancak 16 bin personel gibi ciddi bir rakamın konuşulduğu bu alımın açıktan atama veya merkezi atama yoluyla yapılacağı henüz belli değil.

16 bin personel alımında göreve başlayacak adaylar Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen merkezlerde görev yapacak. Buna göre; 220’si acil sağlık hizmetlerinde, 60’ı ilçe sağlık müdürlüklerinde, bin 886’sı Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumuna bağlı eğitim hastanelerinde, 958’i entegre ilçe hastanelerinde, 10 bin 500’ü yataklı tedavi kurumlarında, 422’si Türkiye Halk Sağlığı Kurumuna bağlı entegre ilçe hastanelerinde, 34’ü halk sağlığı laoratuvarlarında, 920’si toplum sağlığı merkezlerinde, bini ise sağlık evlerinde çalışacaklar.

İstihdam edilecek personellerin 8 bin 274’ü uzman tabip, 6 bin 669’u tabip, 1’i diş tabibi, 1’i diyetisyen, bin 3’ü ebe, 5’i hemşire, 1’i psikolog, 45’i sağlık memuru, 1’i sağlık teknikeri olarak görev yapacak.

Sağlık Bakanlığı 16 bin personel alım ilanları yayınlandığı anda sitemizden duyurulacaktır.

saglik-bakanligi-2017-yili-16-bin-personel-alimi-izni-verildi.jpg

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum