Sağlık Bakanlığı 2021 Atama Kura Sonuçları Açıklandı

Sağlık Bakanlığı 2021 Atama Kura Sonuçları Açıklandı

Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyaçlarına binaen, uzman olanlar ile uzman tabip, tabip, uzman diş tabibi, diş tabibi ve eczacı kadrolarına ilk defa veya yeniden yapılacak atama kura sonuçları açıklandı.

Kura çekim işlemi bu gün saat 10:30 'da Sağlık Bakanlığı Bilkent Yerleşkesinde Noter huzurunda yapıldı. Kısıtlama tedbirleri kapsamında kura çekim işlemlerine katılımcı alınmadı.

Sağlık Hizmetleri Temel Kanununun Ek Madde 1 ile 10.07.2015 tarihli ve 29412 sayılı Resmi Gazete’ de yayımlanarak yürürlüğe giren “Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Açıktan Kura ile Atanacak Bazı Sağlık Personelinin Atama Usul ve Esaslarına İlişkin Yönetmelik” hükümlerine göre Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşları ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyaçları için, tıpta uzmanlık mevzuatına göre uzman olanlar ile uzman tabip ve tabip unvanlarında ilk defa veya yeniden atama kurası yapılacağı duyurulmuştu.

Kura başvuruları 2 Mart 2021 tarihinde saat 17:00’da son ermişti.

Talep süresinin bitmesinin ardından Kura çekim işlemi bu gün saat 10:30 'da Sağlık Bakanlığı Bilkent Yerleşkesinde Noter huzurunda yapıldı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.