Sağlık Bakanlığı 2021 Yılı İlk Defa Ve Yeniden Atama Duyurusu

Sağlık Bakanlığı 2021 Yılı İlk Defa Ve Yeniden Atama Duyurusu

Binlerce kamu personeli adayı vatandaşın beklediği bakanlık personel alımı süreçlerine ilişkin kritik güncel bilgiler paylaşıldı. Sağlık Bakanlığı 2021 atamaları ile ilgili olarak ilk defa ve yeniden atama yapılacak alanlara ilişkin detaylar ilan edildi

Kamu personeli alımı alanında çok sayıda bakanlık tarafından güncel bilgiler bu ay itibari ile paylaşılmaya başlandı. Sağlık Bakanlığı tarafından yapılacağı muhtemel olan alımlar için hem yeniden atama hem de ilk defa atama alanında belirlenen müktesebat sürecine dair bilgilendirmeler yapıldı.

Münhal ve Yeni Açılacak Kontenjanlar Belirlenecek

Yayımlanan Resmi Gazete ilanında yer alan bilgilere göre; Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları dahil olmak üzere aynı bakanlığa bağlı olarak kamu hizmeti vermeye devam eden  kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyaçları arşılığında, tıpta uzmanlık mevzuatı referans alınarak uzman olanlar ile uzman tabip, tabip, uzman diş tabibi, diş tabibi ve eczacı kadrolarına görevlendirmeler yapılacaktır.

Eczacı alımlarında istisna uygulanacak olup; ilgili adaylar için 1. yerleştirme ve 2. yerleştirme olarak iki ayrı yerleştirme şeklinde yapılacağı beyan edilen sürece dair detaylar ilerleyen günlerde detaylı olarak ilan edilecektir.

İki farklı yerleştirme yapılacak olan süreç dahilinde; Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu için yabancı dil yeterliliğine sahip eczacı unvanlı personel alımı için 1. Yerleştirme  ve ayrıca Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlar ile diğer kamu kurum ve kuruluşları için eczacı, uzman diş tabibi, diş tabibi, tabip ve uzman tabip unvanında personel alımı için de 2. Yerleştirme işlemleri yapılacaktır.

İşlemler Sağlık Bakanlığı Tarafından Yapılacak!

Söz konusu görevlendirme ve işlemlerin muhatap kurumu olan Sağlık Bakanlığından detaylı bilgilere erişebilmek için; T.C. Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Bilkent Yerleşkesi Üniversiteler Mahallesi Dumlupınar Bulvarı 6001 Cad. No: 9 06800 Çankaya/ANKARA adresinden bilgilendirmelerin temin edilmesi mümkün olacaktır.

saglik-bakanligi.jpg

Kimler Kuraya Başvuru Yapamayacak!

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. Maddesine uygun vasfı olmayan adaylar, Emekli olan eczacı, diş tabibi ve uzman diş tabipler, 4924 sayılı Kanun kapsamında sözleşmeli olarak çalışanlar ve bu sürece dahil olamayacaktır.

Tarih Bilgileri Belli Oldu!

PBS üzerinden başvuruların yapılması işlemleri 8-15 Mart 2021 arasında olacak. Başvuru Değerlendirme Sonuçlarının PBS üzerinden ilanı 29 Mart 2021’de yapılacak. Kura işlemleri ise 5 Nisan 2021 tarihinde gerçekleşecektir.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum