Sağlık Bakanlığı 3. Dönem İlk Defa ve Yeniden Atama Kurası İlanı

Sağlık Bakanlığı 3. Dönem İlk Defa ve Yeniden Atama Kurası İlanı

29 Haziran 2020 Resmi Gazetesinde Bakanlık atama ilanları yer aldı. Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanarak çıkılan ilanda yer alan bilgilere göre; 2020 yılı 3. Dönem İlk Defa ve Yeniden Atama Kurası İlanı yayımlandığı duyuruldu. Detaylar haberimizde…

Bakanlık personel alımı ile münhal kadroların tespiti akabinde ilk defa olmak üzere yapılacak olan kamu personeli alımları için duyurular yapılmaya devam ediliyor. Sağlık Bakanlığı atama kurası ilanına dair detaylar paylaşıma açıldı.

29 Haziran 2020 Resmi Gazetesinde yer alan; Sağlık Hizmetleri Temel Kanununun ek birinci maddesi ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Açıktan Kura ile Atanacak Bazı Sağlık Personelinin Atama Usul ve Esaslarına İlişkin Yönetmelik hükümlerine yer verildi. 

İlgili hükümlere bağlı olarak gerçekleştirilecek olan Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyaçları için yapılması günceme alınan; tıpta uzmanlık mevzuatına göre uzman olan hekimlerin, uzman tabip, tabip, uzman diş tabibi, diş tabibi ve eczacı kadrolarına atanması için karar alındığı açıklandı.

Alınan karara göre Sağlık Bakanlığı bünyesinde gerekli münhal kadrolar dahilinde yapılacak olan yeniden atama ve ilk defa atamalara ilişkin belirtilen takvim ve tarihler dahilinde kura çekimi yapılacağı açıklandı.

Söz konusu kura çekimi için koronavirüs dönemi kamu kurumları ikaz ve uyarı yönetmelikleri dikkate alınarak yapılacak olup; noter huzurunda bilgisayar ortamında kura çekim işlemleri gerçekleştirilecektir.

2 Farklı Yerleştirme İlanı

Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan personel atamalarına ilişkin açıklanan detaylara göre; 1. Yerleştirmede ‘Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu için yabancı dil yeterliliğine sahip eczacı unvanlı personel alımı’ yapılacağı açıklanırken; ayrıca  2. Yerleştirmede ‘Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlar ile diğer kamu kurum ve kuruluşları için eczacı, uzman diş tabibi, diş tabibi, tabip ve uzman tabip unvanında personel alımı’ yapılacağı beyan edilmektedir.

Başvuru İşlemleri 

İlgili atamaların kurasına katılmak için başvuru yapmak isteyen vatandaşların; Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü internet adresinde yer alan Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden e devlet şifrelerin aracılığı ile giriş yapmaları mümkündür. 

Başlayacak olan kura başvuruları için; yapılan başvurunun iptal edilmesini isteyen vatandaşlar 3-10 Temmuz arasında PBS sistemi üzerinden başvurularını iptal edebileceklerdir.

Başvurulara ait şartlara ve münhal kadrolar dahilinde yapılacak olan atama detaylarına Resmi Gazeteden yayımlanan 2020 Yılı 3. Dönem İlk Defa ve Yeniden Atama Kurası İlanından erişmek mümkündür.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum