Sağlık Bakanlığı 347 Ebe Alımı Başvuruları İçin Son Gün

Sağlık Bakanlığı 347 Ebe Alımı Başvuruları İçin Son Gün

Sağlık Bakanlığı’na 347 ebe atamasının gerçekleştirilmesi için ÖSYM tarafından merkezi atama kullanılacak. ÖSYM bu kapsamda 21 Temmuz 2017 tarihinde KPSS 2017/8 tercih kılavuzunu yayınlamıştı. 347 ebe alımına başvuru yapabilmek için adaylarda aranan şartl

Sağlık Bakanlığı 347 ebe alımı için düğmeye bastı. Sağlık Bakanlığı’na yapılacak olan 347 ebe ataması için ÖSYM merkezi ataması kullanılacak. İstihdam edilecek personeller sözleşmeli olarak çalıştırılacaktır.

347 ebe alımı için ÖSYM merkezi ataması kullanılacağından dolayı başvurular ÖSYM resmi internet sitesi üzerinden yapılacaktır. Tercih yapmak isteyen adaylar ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi üzerinden TC Kimlik Numaraları ve ÖSYM aday şifreleriyle beraber tercihlerini tamamlayabileceklerdir.

Tercih işlemlerinde dikkat edilmesi bir diğer konu ise tercih ücretidir. Tercih ücretini yatırmayan adayların tercihleri geçerli olmayacaktır. Tercih ücreti olarak 15 TL belirtilen bankalara yatırılacaktır. Adayların tercih işlemlerinde 30 kontenjanları bulunmaktadır.

Sağlık Bakanlığı’na bağlı Türk Halk Sağlığı Kurumu 347 Ebe alımı için adayların ebelik lisans programından mezun olmaları ve 22 Mayıs 2016 tarihinde yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavı-Lisans’a girmiş olmaları adaylarda aranan şartlar arasında yer almaktadır.

Adayların Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olması ve 657 sayılı Kanunun 48. Maddesinde yer alan genel şartları taşıması da gerekmektedir.

Türk Halk Sağlığı Kurumu 347 ebe alımı tercih kılavuzunu incelemek için tıklayınız. 347 ebe alımı boş kontenjanlarını görmek için tıklayınız.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.