Sağlık Bakanlığı 5 Personel Alımı

Sağlık Bakanlığı 5 Personel Alımı

17 Mart 2016 Tarihinde Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç Ve Tıbbi Cihaz Kurumu Tarafından Personel Alım İlanı Yayınlandı. Avukat Olarak 5 Kişi İstihdam Edileceği Açıklandı. Başvurular 28 Mart ile 08 Nisan 2016 Arasında Olacak.

Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç Ve Tıbbi Cihaz Kurumu tarafından 17 Mart 2016 tarihinde personel alım ilanı yayınlandı. Başvurular istenen evrakların kuruma teslim edilmesi yoluyla, 28 Mart 2016 tarihinde başlayıp 8 Nisan 2016 tarihinde sona erecektir. Alımlar sözlü sınav (mülakat) yöntemiyle 09 ile 13 Mayıs 2016 tarihleri arasında kurum merkezinde yapılacaktır.

Avukat alımı şartları şöyle belirlendi: Adayların 657 sayılı DMK ‘da yer alan 48 inci madde de belirtilen  şartlara haiz olmak. Lisans düzeyinde Hukuk Fakültesi ‘nden mezun olmak şartı var. Avukatlık ruhsatnamesine sahibi olması. ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında KPSS (B) Grubu kadrolar için yapılan sınavdan KPSSP3 puan türünden en az 70 (yetmiş) puan almış olanlar bu ilana başvurabilecektir. Başvurular alındıktan sonra ilanda belirtilen şartları taşıyan adaylar KPSSP3 puan türün baz alınarak en yüksek puandan başlanarak alım yapılacak kadro sayısının beş katı kadar aday kurum tarafından yapılacak olan sözlü sınava çağırılacaktır.

Adaylardan İstenen belgeler ise şöyle belirlendi: Öğrenim belgesinin aslı veya onaylı örneği. Nüfus Cüzdanı fotokopisi. KPSS (B) Grubu sonuç belgesinin bilgisayar çıktısı. Avukatlık ruhsatnamesinin aslı veya onaylı örneği. Son altı ay içinde çekilmiş üç adet vesikalık fotoğraf. Adayın özgeçmişi belgeleri hazırlanarak kuruma başvuru süresi içerisinde teslim edilmesi gereklidir.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.