Sağlık Bakanlığı Yer Değiştirme Kura İlanı Yayımlandı

Sağlık Bakanlığı Yer Değiştirme Kura İlanı Yayımlandı

Binlerce sağlık personelinin merakla beklediği kura ilanı, Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlandı. Yer değiştirme kura ilanı Eylül döneminde geçerli olacaktır.

Sağlık personellerinin heyecanla beklediği Eylül dönemi yer değiştirme kura ilanı Sağlık Bakanlığı’nca yayımlandı. Yer değiştirme kura ilanının tam metnini haberin altında bulabilirsiniz. Sağlık Bakanlığı’nın yayınlamış olduğu yer değiştirme kura ilanından ana başlıklar şu şekildedir:

Sağlık Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı’na bağlı kuruluşların atama ve yer değiştirmesi ile ilgili; 2016 yılı Eylül dönemi sırasında istenilen Bakanlıklar arasında yer değiştirme şartıyla 30 Eylül 2016 tarihinde noter huzurunda bilgisayar tarafından çekilişler gerçekleştirilecektir.

Bu kuraya dahil olmak isteyen sağlık personelleri PBS üzerinden başvuru formunu dolduracak ve çıktısını alarak bulunduğu kurumun amirine onaylatacak. Daha sonra T.C. Sağlık Bakanlığı Genel Evrak Şubesi Mithatpaşa Cad. No:3 06434 Sıhhiye /ANKARA adresine kargo yoluyla veya şahsen başvuru formunu iletecek.

Aynı birimdene ayrılacak personel sayısı birden fazla ise ayrılma sırası hizmet puanına göre belirlenecek. Yani hizmet puanı yüksek olan sağlık personeli o birimden daha erken ayrılacak.  Sağlık Bakanlığı’nın vermiş olduğu sağlık hizmetinin aksamaması için Sağlık Bakanlığı’nda veya bulunduğu kurumda en az iki yıl çalışmış kişilerin başvuruları kabul edilecektir.

Ayrıca aylıksız izinde olan (doğum, askerlik) gibi personellerin de başvuruları kabul edilecektir. Tek şart bu personelin kura son başvuru tarihinden itibaren iki ay içinde göreve başlaması zorunlu tutulmuştur. Kura başvurularını iptal ettirmek isteyen adaylar 1 Eylül – 27 Eylül arasında PBS üzerinden başvuru iptal işlemini gerçekleştirebileceklerdir. Yerleştirme sonucu aynı gün Sağlık Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden duyurulacaktır. Başvurular 24 Ağustos tarihinde sona ermektedir.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.