Sağlık Bakanlığına Atananlar Zimmet Bekliyor

Sağlık Bakanlığına Atananlar Zimmet Bekliyor

ÖSYM tarafından yayınlanan 2017/5 Merkezi atamalarında Sağlık Bakanlığı 'na atanan 3 bin 233 kişi zimmet bekliyor.

İş İlanları Kariyer haber sitesi olarak kamu tarafından yayınlanan tüm iş ilanlarını sizlere anlık olarak ulaştırırken bir diğer taraftan adayların talepleri doğrultusunda haberler yapmaya devam ediyoruz. Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan 12 bin 500 sağlık personeli ataması sonrasında uzayan güvenlik soruşturmaları nedeniyle 3 bin 233 kişi beklemeye devam ediyor. Bakanlık tarafından bir açıklama yapılmazken adayların bizlere ilettiği talepleri aynen yayınlıyoruz.

Sağlık Bakanlığı ‘na atanan 12 bin 500 personelden 9 bin 267 kişinin güvenlik soruşturması bitti ve zimmete düşmeler tamamlandı. Geriye kalan 3 bin 233 kişi hiçbir açıklama yapılmadan bekletilmeye devam ediyor.

Sağlık Bakanlığı 23 Haziran'da yapılan sözleşmeli personel alımına ait güvenlik soruşturmalarını 3 Ekim tarihinde ilk duyurusuyla 9 bin 267 kişinin göreve başlama işlemlerini tamamladı. 9 bin 267 kişinin güvenlik soruşturması 3 buçuk ayda ancak tamamlanabildi. Geriye kalan 3 bin 233 kişinin soruşturmasının ne zaman biteceği hakkında hiçbir kurum açıklama yapmıyor. Sağlık Bakanı Sn. Ahmet Demircan personeline bir açıklama yapmama konusunda ısrarcı davranıyor. 12 bin 500 personel içinde tatmin edici bir açıklama yapılmamıştı. 

Güvenlik soruşturmaları ile ilgili açıklamayı İçişleri Bakanı Sn. Süleyman Soylu yapmıştı. Fakat kalan 3 bin 233 kişi hakkında net bir tarih vermemiştir.

Sağlın Bakanlığının bu denli yavaş işleyişinin binlerce insanın hayatını etkilediğini biliyoruz. Bekleyen yalnızca 3 bin 233 personel değil, 347 ebe de güvenlik soruşturması beklemektedir. Bu durum sağlık personellerinin ümitlerini kırmakta ve psikolojik anlamda zor süreç haline gelmektedir.

Güvenlik soruşturmalarının bu denli yavaş yapılması hem görev anlamında personel açığı oluşturmakta ve zimmete düşmeyen kişileri zan altına koymaktadır. Birçok haber sitesi ise bu konuda ‘güvenlik soruşturmasına takılanlar ‘ gibi tıklanma sayısı arttırmak için şişirme haber ve asılsız haberler yapmaktadır. Bu haberlerinde zimmete düşmeyi bekleyen kişilerin onurunu zedelemekte, zan altına koymakta ve kişileri psikolojik anlamda olumsuz etkilemektedir. Gerekli merciler tarafında net ve anlaşılır kesin bir dille açıklama yapılmalı ve bu kişilerin kazanılmış haklarının karşılığı ivedilikle verilmelidir.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum