Sağlık Bakanlığına Yeni İşçi Alımı! Engelli Atamaları Dışında Yeni Başvuru Bekleniyor

Sağlık Bakanlığına Yeni İşçi Alımı! Engelli Atamaları Dışında Yeni Başvuru Bekleniyor

Sağlık Bakanlığı bin 356 yeni kadroya engelli işçi alımı başvuru süreci tamamlandı. Adaylar engelli ataması dışında da atama yapılmasını talep ediyor. Bakanlık son atamadaki işçi alımı şartları ve tüm detaylar.

Sağlık Bakanlığı bünyesinde en az ilkokul mezunu engelli işçi alımı için süreç tamamlandı. Adaylar aynı şartlar dahilinde olmak üzere Bakanlık bünyesinde diğer kadrolara da atama yapılmasını talep ediyor. Son atamada ne kadar atama yapılmıştı? Sağlık işçisi alımı şartları nelerdir? Detaylar ve adayların talepleri bu yazımızda.

En az ilkokul mezunu işçi alımı talep ediliyor

Adaylar engelli alımlarında olduğu gibi en az ilkokul mezunu kamu işçi alımı başvuruları bekliyor. Bin 356 kadro kadar da engelli dışındaki adaylar için de atama talebini İŞ İLANLARI KARİYER olarak gündeme getiriyoruz. İşte son atamada Sağlık Bakanlığı 10 bin işçi alımındaki kadrolar, şartlar v e tüm detaylar.

Son atamada en az ilköğretim mezunu atama yapıldı

Sağlık Bakanlığı bünyesinde 10.000 işçi alımı sürecinde en az ilköğretim mezunları başvuru yapabilmişti. Lise, önlisans ve lisans mezunları olmak üzere başvuru yapabilmişti. Bu atamada da adaylar en az ilkokul olmak üzere yaş sınırının daha da düşürülerek yeni bir alım için bekliyor.

Sağlık işçisi alımı branşları şartları

Genel başvuru hususları itibarıyla adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunundaki genel şartları sağlaması, kamu kurum ve kuruluşlarının özel kanunlarında yer alan özel şartları taşıması, 18 yaşını tamamlamış 35 yaşını doldurmamış olması şartı aranmıştı. Adaylar özellikle buradaki yaş şartının esnetilmesini de bekliyor. İşte alımı 2022 başında yapılan son atamadaki branşlar ve şartları:

Temizlik görevlisi alımı için en az ilköğretim mezunu olmak,

Klinik destek elemanı (hastane) alımı için liselerin sağlık hizmetleri alanı - hemşire yardımcılığı, ebe yardımcılığı, sağlık bakım teknisyenliği dalının birinden mezun olmak,

Güvenlik görevlisi (silahsız) alımı için en az ortaöğretim (lise ve dengi) mezunu olmak ve güvenlik kimlik kartına sahip olmak,

Aşçı alımı için liselerin birinden veya ilgili bölümlerden mezun olmak şartı aranmıştı.

Adaylar tam da Sağlık Bakanlığı engelli ataması sürecinde diğer adaylar için de bir o kadar kontenjana başvuru bekliyor. Sizler de TALEP ve YORUMLARINIZI hemen bu haberimize yazabilirsiniz.

İŞ İLANLARI KARİYER Sosyal Medya Hesaplarımız

INSTAGRAM Hesabımız.

FACEBOOK Hesabımız.

TWITTER Hesabımız.

IPHONE Uygulamamız.

ANDROID Uygulamamız

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
17 Yorum