Sağlık Bakanlığından Kaç Kişi Görevden Alındı

Sağlık Bakanlığından Kaç Kişi Görevden Alındı

Darbe girişimi nedeni ile görevden almalar devam ederken Sağlık Bakanlığında kamu güvenliği yararına uzaklaştırmalar yapılmıştır.

Sağlık Bakanlığında Görevden Alınanlar 
Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanı olarak Ülkeyi Kaosa sürükleyen Darbecilerin Bakanlığımda ve Devletin hiçbir Kademesinden temizleninceye kadar operasyonlar devam edeceğini açıklayan Sağlık Bakan Recep Akdağ toplam 5 bin 581 Sağlık personelinin uzaklaştırıldığını açıkladı.

Yazılı açıklama yapan Sağlık Bakanı Akdağ uzaklaştırılan personeller ile ilgili olarak şunlara yer verdi. 1504’ü Hekim, 115’ Yönetici ve diğer unvanlarda görev yapan toplam da 5 bin 581 sağlık personelinin görevden uzaklaştırıldığı bilgisini verdi. 

Tarih 15 Temmuz 2016 saat: 9:30’da başlayan FETÖ/PYD terör örgütünün Milli iradeye darbe girişimi Vatanımıza ve Milletimize yapılmış Cumhuriyet tarihinin en büyük ihaneti olarak tarih sayfalarında yerini alacaktır. Bu darbe girişimi bize şunu göstermekte FETÖ/PYD ile iş birliği içinde olan ve taraf olanlara kamu kurum ve kuruluşlarından uzaklaştırma elzem olmuştur. Devletin bütünlüğü ve Milli olması tamamen Milli iradenin devam edebilmesi açısından görevden almalar ve uzaklaştırmalar, kumu güvenliği yararı gözetilerek alınmıştır. 

15 Temmuz 2016 tarihi gecesinde milletin iradesine darbe indirmeye çalışan FETÖ/PYD örgütü ve iş birlikçileri canına ve malına her türlü izzetine kastetme pahasına darbe teşebbüsünde bulunarak ihanet etmişlerdir. Bu ihanetin acı bir reçetesi olacağını çünkü Aziz Milletimizin asırlardır bağımsız ve özgürce yaşayan Milletimizin dirayeti Cumhurbaşkanımızın ise dik duruşu ülkemizi karanlığa sürüklenmekten kurtarmıştır. Vatanı için canını siper eden Aziz şehitlerimizin ruhu şad olsun, Allahtan rahmet ailelerine sabır diliyorum. Gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz ve devletimiz ve milletimiz bu kahramanlık destanı yazan Aziz Milletimizin bağrından gelen bu vatan evlatlarının Devlet ve Millet olarak her daim yanlarında olacağımızı bilmelerini istiyoruz. Aziz Milletimiz şehidini ve gazisini asırlar boyunca yüreği yanık bağrında ve başında taşımanın haklı gururunu yaşarken terörün her türlüsüne lanet ediyorum.

Kanun Hükmünde Kararnamede ilgili kanun uyarınca görevden uzaklaştırılan 5 bin 581 sağlık personelinin nihai kararı verilinceye kadar uzaklaştırılmıştır. 15 Temmuz darbe teşebbüsü girişiminin başladığı dakika itibari ile dünyada eşine az rastlanacak türden vazifesini en iyi şekilde yapmaya çalışan üstün gayret ve başarı sağlayan bakanlığımda bulunan personellerime teşekkür ediyorum demiştir. 

 

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.