Sağlık Bilimleri Üniversitesi Kamu Personeli Alımı

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Kamu Personeli Alımı

31 Mayıs 2016 Tarihinde Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörlüğü Tarafından Personel Alımı İlanı Yayınlandı. Münhal bulunan 3 (üç) adet Avukat kadrosuna sınavla atama yapılacaktır.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörlüğü tarafından 31 Mayıs 2016 tarihinde personel alacağını duyurdu. Başvurular 1 Haziran 2016 ile – 15 Haziran 2016 tarihleri arasında yapılacaktır.

Başvuru şartları: 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak. 05-06 Temmuz 2014 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS P3 puan türünden en az 70 (yetmiş) puan almış olmak. Hukuk Fakültesi mezunu olmak ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu’nca kabul edilmiş yurt dışındaki Yükseköğretim Kurumlarından mezun olmak. Avukat kadrosu için başvuru tarihinin son günü itibariyle avukatlık ruhsatnamesine sahip olmak.

İstenen belgeler: Üniversitenin web sitesinde yer alan Başvuru Formu ’nun imzalı bilgisayar çıktısı. Diploma veya mezuniyet belgesinin onaylı örneği (eğitimini yurt dışında tamamlamış olanların diploma denklik belgesinin onaylı örneği). Üç adet vesikalık fotoğraf. KPSS (B) sonuç belgesinin ÖSYM’nin sitesinden alınan doğrulama kodlu bilgisayar çıktısı. Özgeçmiş,. Avukatlık ruhsatnamesinin onaylı örneği olarak belirlendi.

Bu belgeler, aslı ibraz edilmek kaydıyla Üniversitenin Personel Daire Başkanlığı tarafından onaylanabilir. Posta ile yapılacak başvurularda evrakların resmi kurum tarafından onaylı olması gerekmektedir.

Yazılı sınav konuları: Anayasa Hukuku, Medeni Hukuk, Borçlar Hukuku, Ticaret Hukuku, Medeni Usul Hukuku, İcra ve İflas Hukuku, İdare Hukuku, İdari Yargılama Hukuku, Ceza Hukuku, Ceza Usul Hukuku, İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku olarak belirlendi.

Sözlü sınav konuları: Yazılı sınav konularına ilişkin bilgi düzeyi. Bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü, Liyakati, temsil kabiliyeti, davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu, Özgüveni, ikna kabiliyeti ve inandırıcılığı, Genel yetenek ve genel kültürü, Bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.