Sağlık Personeli Alımları Ne Zaman?

Sağlık Personeli Alımları Ne Zaman?

15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası sağlık alanında boşalan kadroların olduğunu biliyoruz. Peki Bakanlık, halka daha iyi hizmet verebilmek için bu kadroları doldurmaya ne zaman başlayacak?

Akşam’ın haberine göre; FETÖ yapılanmasına mensup olduğundan dolayı Sağlık Bakanlığın’dan da 5 binden fazla personel açığa alınmıştı. Sağlık Bakanlığı da kurumlarda halka verilen hizmetin aksamaması için çeşitli görevlerde sağlık personeli alacağını bildirdi. Alınan bilgilere göre, Sağlık Bakanlığı bünyesinde çalıştırılmak üzere; Sağlık Memuru, Klinik Destek Personeli, Tıbbi Sekreter, Ebe, Hemşire, Röntgen Teknisyeni, Güvenlik Görevlisi, Veri Hazırlama Elemanı ve Temizlik Görevlisi alımı yapılacağı öğrenildi.

Sağlık Bakanlığı’nda görevlendirilmek üzere Sağlık Memuru, Klinik Destek Personeli, Tıbbi Sekreter, Ebe, Hemşire, Röntgen Teknisyeni, Güvenlik Görevlisi, Veri Hazırlama Elemanı ve Temizlik Görevlisi alımı yapılacak. Bu alımlar Adana, Ankara, Bursa, Elazığ, Gaziantep, Isparta, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya, Manisa, Mersin ve Yozgat illerinde alım yapılacağı öğrenildi.

Yapımı hala devam eden 27 bin yatak kapasiteli 16 şehir hastanesinin de personel alımı yapacak ilk yerler arasında bulunmaktadır. Şehir hastaneleri için öncelikle şu görevlerde personel alımı yapılacaktır : Klinik destek personeli, Güvenlik görevlisi ve temizlik hizmetlerinde çalıştırılacak personel alımı yapılacaktır.

Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarının Taşra Teşkilatında istihdam edilmek üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre ortaöğretim, ön lisans, ve lisans düzeyleri ayrı olmak üzere sözleşmeli sağlık personeli alınacaktır. Şu an tarihler hakkında kesin bir açıklama yapılmamıştır. Kamu Personeli Alımı Haber Sitesi olarak Sağlık Bakanlığı’ndan şehir hastaneleri hakkında veya boş kadrolar hakkında bir bildiri geldiğinde siz takipçilerimize anında duyuracağız.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.