Sağlıkta 2. Dalga Yolda

Sağlıkta 2. Dalga Yolda

FETÖ yapılanmasına mensup olduğu sebebiyle geçtiğimiz hafta sağlıkta açığa almalar olmuştu. Önümüzde de temizliğin devam edeceğine dair önemli işaretler var.

Geçtiğimiz hafta Sağlık Bakanlığı’nda görev yapmakta olan FETÖ yapılanmasıyla bağlantısı olan kişiler açığa alınmıştı. Açığa almalarda yararlanılan kurumlar MİT, Emniyet gibi kurumlar oldu. Bu kurumların rapolarına göre kim bu yapıda kim bu yapıda değil tespit edildi. Ayrıca sosyal medya paylaşımları da açığa almada etkili olan bir diğer sebep.

Yeni Dalgada Kimler Alınacak?

İlk dalgada 17-25 Aralık sonrasında FETÖ yapılanmasının bankalarıyla, vakıflarıyla, sendikalarıyla bağlanıtısı olanlar alınmıştı. İkinci dalgada ise eşi FETÖ kapsamındaki kurumlarda görev yapanlar ve 667 ile kapanan eğitim kurumlarında çocuğu okuyan veliler açığa alınacak.

Sadece sosyal medyadan alım tabi ki gerçekleşmedi ama sosyal medya paylaşımlarının da etkisi büyük. Sağlık kurumlarında açığa alma hareketi devam ederken kurumlarda çalışanlardan şikayetler gelmeye devam ediyor. “Hastane imamları hala alınmadı.” şeklinde şikayetler geliyordu.

Yetkili makamlardan gelen açıklamaya göre çalışmalar devam ediyor ve hastane imamları da dahil olmak üzere birçok kişi görevden alınacak. Sağlık Bakanlığı, öncelikle MİT ve Emniyet raporlarını inceliyor. Bu yapının bankalarıyla iş yapan personeller tek tek tespit ediliyor. Yapılan açıklamaya göre yetkililer de kurumlar içinde imamların hala olduğunu fakat bunların kayıtlarının olmadığından dolayı henüz bir açığa alma işlemi gerçekleştiremediklerini dile getirdi. En kısa sürede tüm kurumlarda devam ettiği gibi Sağlıkta da FETÖ yapılanmasına ait kişiler temizlenecek.

Edilinen bilgilere göre, her hastane güvenilir  idarecilerinden bir ekip kuruyor ve bu ekip de yapıya mensup kişileri emniyet birimlerine bildirmede görev alacak. Böylece Sağlık kurumlarından da büyük bir temizlik yapılmış olacak.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum