Sağlıkta Dev Adım Kanser Hastaları için Umut Oldu

Sağlıkta Dev Adım Kanser Hastaları için Umut Oldu

Sağlık Bakanlığı Kanser Hastaları için Dev Adım Atamaya Hazırlanıyor. Avrupa ve Amerika'dan getirilen Kanser İlaçlarını Ücretsiz olarak verecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan İstanbul’ da hastane açılışında konuşması sırasında Kanser hastaları için ilaçların ücretsiz olması gereklidir. Bu hususu Sağlık Bakanına emir verdiğini hiçbir suret ile çok pahalı olan kanser ilacı olsa dahi ücret alınmamasını ilettik.

Erdoğan bu hususu Başbakanımız ve Sağlık Bakanımızla istişare ettik. Vatandaşlarım çok ağır şartlarda Avrupa ve ABD’ den getirdikleri kanser ilaçlarını kullanmak zorunda hayatının devamı açısından. Biz yola çıktığımızda İnsan odaklı olacağımızı beyan etmiştik. O açıdan tedavi gören kanser hastaları için hassas olmamız gerektiğini Devlet olarak üzeremize düşen görevi layıkıyla yerine getirmemizi bunun için ise maddi olarak bu hastalarımızı ve yakınlarını rahatlatmamız gerektiğine inanıyorum dedi.

Erdoğan iktidara gelmeden önce hastane önünde rehin kalanlar morgda cenazesini dahi para olmadığı için alamayan vatandaşları görünce hayalim iktidar olunca hiçbir vatandaşım rehin kalmamalı ve cenazeye icra konularak hastanede tutulmamalı çünkü bu onursuzluk, zulümdür.

Cumhurbaşkanı Erdoğan iktidar olduğumuz zaman Devlet Hastaneleri yetersiz sayıda ve vatandaşlarımız Devlet hastanelerine gitmek istemeyip özel hastanelere yüzünü dönmüştü. Çünkü hastaneler vatandaşları müşteri gözüyle görüyor ve o hastanenin çalışma stili, ticaretti. Oysa biz bunu değiştirerek insan odaklı hale getirdik.

Erdoğan bir hayalim daha var, Üniversite Hastaneleri yaptık ama yetmez dedik. Sırada şehir hastanelerimiz olacak 1,2 ay içinde bir şehir hastanemizi açmış olacağız. Ülkeme ve Vatandaşıma yakışır şekilde 30 büyük şehrimize 30 adet şehir hastanesini yapacağız diye konuştu.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.