Sahil Güvenliğe Sözleşmeli 41 Personel "Subay" Alımı Başvuruları 28 Şubat Son

Sahil Güvenliğe Sözleşmeli 41 Personel "Subay" Alımı Başvuruları 28 Şubat Son

41 sözleşmeli subay alımı kadrosuna alımlar için başvurular tamamlanıyor. Sahil Güvenlik Komutanlığı sözleşmeli subay alımlarına kimler başvurabilir? Detaylar haberimizde.

Sahil Güvenlik Komutanlığı "SGK" 2021 yılı sözleşmeli subay alımı başvuruları tamamlanıyor. Sahil Güvenlik Komutanlığı için subay alımlarına başvuru yapmak isteyen adaylar için sona gelindi. Subay alımları 10 Güverte, 10 makine, 10 ikmal, 10 mühendis ve 1 hukuk alanında olmak üzere 41 kontenjan için yapılacak.

Başvurular Nasıl ve Nereden Yapılacak?

Sahil Güvenlik Komutanlığı 2021 yılı 41 sözleşmeli subay alımı için başvurularını 28 Şubat 2021 tarihi 23.59'a kadar yapabileceklerdir. Başvurular sadece internet üzerinden online olarak yapılacaktır.

Adaylar başvurularını Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi "JSGA" Başkanlığı Personel Temin Sistemi üzerinden e-Devlet şifreleri ile giriş yaparak tamamlayabileceklerdir.

Sözleşmeli 41 Subay Alımı Şartları

T.C. vatandaşı olmak gerekmektedir. Ayrıca adayların belirtilen öğrenim programlarından mezun olması veya geçici kayıt tarihine kadar mezun olması gerekiyor. 16 Ağustos 2021 tarihine kadar mezun olabilecek durumdaki adaylar başvuru yapabilir.

Ayrıca Sahil Güvenlik Komutanlığı subay alımları için temini yapılacak branşlar için kaynak gösterilen bölümlere denk bölümlerden mezun olanlar için YÖK veya ilgili kurum tarafından verilen denklik veya eşdeğerlilik belgesini almış olmak ve sisteme yüklemeleri gerekmektedir.

Subay Alımları KPSS ve ALES Şartı

KPSS ve ALES puanı şartı aranan branşlardan Mühendis ve İkmal branşı için; 2019-2020 yılında yapılan KPSS’de Genel Kültür ve Genel Yetenek (P3) puan türünden en az 65 puan almış olmak ve ALES’in (Eşit Ağırlık Puan Türü) en az 65 almış olmak, şehit ve malul eş ve çocukları için bu puanın en az %80’ini almış olmak gerekiyor.

YDS puanı şartı aranan İkmal branşı (Uluslararası İlişkiler, Mütercim-Tercümanlık (İngilizce) ve Çeviribilim (İngilizce) için; 2019-2020 yılında yapılan YDS sınavlarından en az 85 puan almış olmak gerekiyor.

Hukuk branşında ise 2019-2020 yıllarında yapılan KPSS’de; hukuk alanında yapılan (P4) puan türünden en az 70 puan, 2019-2020 yıllarında yapılan ALES’ten Eşit Ağırlık (EA) puan türünden en az 70 puan almış olmak gerekiyor.

Sahil Güvenlik Komutanlığı Subay Alımlarında Yaş Hükmü

1 Ocak 2021 tarihi itibarıyla düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 27 yaşını bitirmemiş olmak gerekmektedir. Lisansüstü öğrenimini tamamlamış olanlar için 32 yaşını bitirmemiş olmak şartı da bulunmaktadır.

Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak şartı aranıyor. Ayrıca TSK, Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komuranlığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımaları gerekiyor. Diğer başvuru şartları ve tüm detaylara aşağıdaki başvuru kılavuzundan direkt olarak erişim sağlayabilirsiniz.

Başvuru Kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.