Sahil Güvenlik 100 Uzman Erbaş Alımı İlanı Yayımlandı! En Az Lise

Sahil Güvenlik 100 Uzman Erbaş Alımı İlanı Yayımlandı! En Az Lise

İçişleri Bakanlığı Sahil Güvenlik Komutanlığına 100 uzman erbaş alımı için başvuru ilanı yayımladı. 2020/2 uzman erbaş alımı başvuru şartları ve tüm detaylar haberimizde.

İçişleri Bakanlığı “Sahil Güvenlik Komutanlığı” SGK için uzman erbaş alımları bilgilendirme kılavuzu yayımlandı. 2020 yılı 2. Dönem Sahil Güvenlik uzman erbaş alımları kapsamında 100 kadro açıklandı. Uzman erbaş alımı branşları, başvuru tarihleri ve tüm şartları bu haberimizde hazırladık.

Sahil Güvenlik Uzman Erbaş Alımı Başvuru Süreci

100 uzman erbaş alımı için adaylar başvurularını 17 Aralık ile 24 Aralık 2020 tarihleri arasında yapabileceklerdir. Başvurular e-Devlet üzerinden Sahil Güvenlik Komutanlığı "İş Başvurusu" alanından yapılacaktır. Posta veya şahsen başvurular kabul edilmeyecektir. Başvurular 24 Aralık saat 11.00'da bitecektir. Yeterli başvuru olmaması durumunda bazı branşlar için süre uzatılabileceği de belirtilmektedir.

100 Uzman Erbaş Alımı Başvuru Kontenjanları

30 telsizci, 20 şoför, 40 topçu, 10 kurbağa adam branşında olmak üzere 100 uzman erbaş alımı için başvuru ilanı yayımlandı.

Uzman Erbaş Alımları Başvuru Genel Şartları

En az lise mezunu adaylar başvuru yapabileceklerdir. Uzman erbaş alımları için başvuru genel ve özel şartları yer almaktadır. Aşağıdaki başvuru kılavuzundan diğer tüm detayları ayrıca incelemenizde fayda vardır.

Sahil Güvenlik Komutanlığı 100 uzman erbaş alımı için dört farklı yaş şartı bulunmaktadır: 2020 yılının Ocak ayının ilk günü itibariyle 27 yaşını bitirmemiş olmak şartı aranıyor.

Sözleşmeli erbaş ve erlerden; başvuru tarihleri içerisinde en az üç yıl görev yapmış ve müteakip sözleşme süreleri içinde olanlar için 29 yaşını bitirmemiş olmak şartı aranıyor.

Askerlik hizmetini yapmış olan adaylar için, başvuru tarihinin ilk günü itibariyle terhisi üzerinden 5 yıldan fazla süre geçmemiş olmak şartı aranıyor.

Sözleşmeli erbaş ve erlerden, başvuru yaptığı tarihte sözleşme süresini doldurmuş ve sözleşmesini yenilemeden ayrılmış olanlar 2020 yılının Ocak ayının ilk günü itibariyle 27 yaşını bitirmemiş olmak şartları aranmaktadır.

Uzman Erbaş Alımları Branşlar Bazında Özel Şartlar

30 telsizci uzman erbaş alımı için Askerlik hizmetini Telsiz/Telsizci, Telefon İşletmeni/Santral Operatörü, Muhabere sınıf/branş/ihtisasında yapmış veya yapıyor olmak gerekiyor.

20 şoför uzman erbaş alımı için Yeni tip sürücü belgelerinde “DE” sınıfı ehliyeti bulunup, askerlik hizmetini yapmış veya yapıyor olmak veya Eski tip sürücü belgelerinde “E” sınıfı ehliyeti bulunup, askerlik hizmetini yapmış veya yapıyor olmak şartları aranmaktadır.

40 topçu uzman erbaş alımı için Askerlik hizmetini Deniz Kuvvetleri Komutanlığı veya Sahil Güvenlik Komutanlığında Topçu sınıf/branş/ihtisasında yapmış veya yapıyor olmak şartı aranmaktadır.

10 kurbağa adam uzman erbaş alımı için Askerlik Hizmetini Deniz Kuvvetleri Komutanlığı veya Sahil Güvenlik Komutanlığında Kurbağa adam sınıf/branş/ihtisasında yapmış ya da yapıyor olmak şartı aranıyor. Ayrıca Meslek Yüksek Okullarının Sualtı Teknolojisi bölümü mezunu olup askerlik hizmetini yapmış veya yapıyor olmak şartları aranmaktadır.

Başvuru Kılavuzu.

Anlık TÜM İlanlara ulaşmak için (Kamu Personeli Alımı) cep uygulamamızı indirerek veya Facebook sayfasını takip ederek anında haber alabilirsiniz.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum