Sahil Güvenlik 150 Astsubay Alımı İnternet Başvuru Ekranı Açıldı

Sahil Güvenlik 150 Astsubay Alımı İnternet Başvuru Ekranı Açıldı

Sahil Güvenlik Komutanlığına farklı branşlarda astsubay alımları için başvurular internet başvuru ekranı açıldı. Sahil Güvenlik astsubay alımlarına kimler başvurabilir? Detaylara ve başvurulara bu haberimizden ulaşabilirsiniz.

Sahil Güvenlik Komutanlığı'na 2021 yılı astsubay alımları kapsamında Jandarma Personel Temin internet sitesi üzerinden başvurular alınmaya başladı. KPSS'den 60 puan şartıyla 150 kadroya astsubay alımları yapılacak. Jandarma astsubay alımları kontenjanları ve tüm mezuniyetlerine dair detaylar da şu şekildedir:

Başvuru Süreci

Başvurular 15 Mart 2021 Pazartesi günü itibarıyla başladı. 28 Mart tarihine kadar da Başvurular Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı JSGA “Personel Temin” internet sitesi üzerinden e-Devlet şifresi ile sadece internet üzerinden online olacak şekilde tamamlanabilecektir.

Yaş ve KPSS Şartı

1 Ocak 2021 tarihi itibarıyla düzeltilmemiş nüfus kaydına göre; 27 yaşını bitirmemiş olmak gerekiyor. 1 Ocak 1994 ve sonrası doğanlar başvurabileceklerdir. KPSS’den tüm mezuniyetler için en az 60 isteniyor. Ayrıca şehit veya vazife malulü eş ve çocukları için KPSS'den en az 48 puan isteniyor.

sahil-guvenlik-astsubay-alimlari.jpg

Kontenjan Dağılımı ve Mezuniyetler

61 Güverte Astsubay Alımı için Meslek Yüksek Okulların Deniz Ulaştırma ve İşletme, Güverte önlisans bölümlerinden mezun olmuş veya geçici kayıt tarihine kadar mezun olabilecek durumda olmak gerekiyor. KPSS şartı yok.

43 Makine Astsubay Alımı için Meslek Yüksek Okulların Gemi Makineleri İşletme önlisans bölümünden mezun olmuş veya geçici kayıt tarihine kadar mezun olabilecek durumda olmak gerekiyor. KPSS şartı yok.

10 Güverte (Kurbağaadam) Astsubay Alımı için Meslek Yüksek Okulların Sualtı Teknolojisi önlisans bölümünden mezun olmuş veya geçici kayıt tarihine kadar mezun olabilecek durumda olmak gerekiyor.

10 İkmal Astsubay Alımı için Meslek Yüksek Okulların Lojistik, Lojistik Yönetimi, Maliye önlisans bölümlerinden mezun olmuş veya geçici kayıt tarihine kadar mezun olabilecek durumda olmak gerekiyor.

11 Uçak Bakım Astsubay Alımı Meslek Yüksek Okulların Uçak Gövde-Motor, Uçak Motoru, Uçak Gövdesi, Uçak Teknolojisi önlisans bölümünden mezun olmuş veya geçici kayıt tarihine kadar mezun olabilecek durumda olmak gerekiyor.

5 Bilgi Teknolojileri Astsubay Alımı için Meslek Yüksek Okulların Bilgisayar Programcılığı Bilgisayar Programcılığı Programı, Bilgisayar Teknikerliği ve Programlama, Bilgisayar Teknolojileri, Bilgisayar Teknolojisi, Bilgisayar Teknolojileri ve Bilişim Sistemleri, Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama, Bilgisayar Teknolojileri ve Programlama önlisans bölümlerinden mezun olmuş veya geçici kayıt tarihine kadar mezun olabilecek durumda olmak gerekiyor.

10 İdari Astsubay Alımı için 5 Erkek, 5 Kadın, Meslek Yüksek Okulların; Büro Hizmetleri ve Sekreterlik, Büro Hizmetleri ve Yönetici Asistanlığı, Büro Yönetimi, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği, Adalet önlisans bölümlerinden mezun olmuş veya geçici kayıt tarihine kadar mezun olabilecek durumda olmak gerekiyor.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.