Sahil Güvenlik 150 Astsubay Alımı İnternet Başvuruları Yarın Son

Sahil Güvenlik 150 Astsubay Alımı İnternet Başvuruları Yarın Son

Sahil Güvenlik Komutanlığı 2021 yılı astsubay alımları için başvurular tamamlanıyor. 150 kadro için başvurular internetten devam ediyor. Kimler Sahil Güvenlik'te astsubay olabilir? Astsubay olma şartları nelerdir? Astsubay alımı başvuru ekranı.

Sahil Güvenlik Komutanlığı 2021 yılı astsubay alımlarında sona gelindi. Adaylar Jandarma Personel Temin internet sitesi üzerinden başvuruları tamamlıyor. KPSS'den 60 puan alan adayların başvuru yapabileceği 150 kadroya astsubay alımları için son viraja girildi. Sahil Güvenlik astsubay alımı süreci ve tüm detaylar şu şekildedir.

Sahil Güvenlik Astsubay Alımı Başvuruları

Sahil Güvenlik astsubay alımları için adayları başvurularını online olarak 28 Mart tarihine kadar yapabilirler. Başvurular Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin internet sitesi üzerinden e-Devlet şifresi ile kişisel olarak yapılabilecektir.

sahil-guvenlik-astsubay-alimlari.jpg

Başvuru KPSS ve Yaş Şartları

Başvuru yapılacak tüm mezuniyetler için KPSS’den en az 60 isteniyor. 27 yaşını bitirmemiş olmak şartı bulunmaktadır. Bu kapsamda 1 Ocak 1994 ve sonrası doğanlar başvurabilir.

Mezuniyetler Bazında Kontenjan Dağılımı

61 Güverte branşı için MYO Deniz Ulaştırma ve İşletme, Güverte önlisans bölümlerinden mezun olmuş veya geçici kayıt tarihine kadar mezun olabilecek durumda olmak gerekiyor. KPSS şartı yok.

43 Makine branşı için MYO Gemi Makineleri İşletme önlisans bölümünden mezun olmuş veya geçici kayıt tarihine kadar mezun olabilecek durumda olmak gerekiyor. KPSS şartı yok.

10 Güverte (Kurbağaadam) branşı için MYO Sualtı Teknolojisi bölümü,

10 İkmal branşı için MYO için Lojistik, Lojistik Yönetimi, Maliye bölümü,

11 Uçak Bakım branşı için MYO Uçak Gövde-Motor, Uçak Motoru, Uçak Gövdesi, Uçak Teknolojisi bölümü,

5 Bilgi Teknolojileri branşı için MYO Bilgisayar Programcılığı Bilgisayar Programcılığı Programı, Bilgisayar Teknikerliği ve Programlama, Bilgisayar Teknolojileri, Bilgisayar Teknolojisi, Bilgisayar Teknolojileri ve Bilişim Sistemleri, Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama, Bilgisayar Teknolojileri ve Programlama bölümü,

10 İdari branşı için MYO 5 Erkek, 5 Kadın, branşı için Büro Hizmetleri ve Sekreterlik, Büro Hizmetleri ve Yönetici Asistanlığı, Büro Yönetimi, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği, Adalet bölümü mezunları başvurabilir.

Başvuru Kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum