Sahil Güvenlik 150 Uzman Erbaş Alımı Online Başvuru Bu Hafta Son (En Az Lise)

Sahil Güvenlik 150 Uzman Erbaş Alımı Online Başvuru Bu Hafta Son (En Az Lise)

En Az Lise mezunu adayları başvuru yapabileceği 150 askeri personel alımı için süreç Sahil Güvenlik Başvuru ekranı üzerinden devam ediyor. Bu hafta uzman erbaşlık başvuruları tamamlanacak. İşte detaylar.

Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından online başvurular bu hafta 2022/2 uzman erbaşlık başvuruları için tamamlanacak. En az lise mezunu adaylar uzman erbaş alımına başvuru yapabilecek. İşte Sahil Güvenlik uzman erbaş alımları başvuru süreci, şartlar ve tüm detaylara dair haberimiz.

Uzman erbaş alımı başvuru genel şartları

Uzman erbaş olmak için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, erkek olmak, en az lise mezunu olmak ve 27 yaşını bitirmemiş olmak genel şartları var. Ayrıca adayların uzman erbaş alımına başvuru için şu hususlara da haiz olması gerekiyor:

Askeri öğrencilik ile ilişiği kesilmemiş olmak, askerlik görevini yükümlü erbaş veya er adaylar için, başvuru tarihinin ilk günü itibariyle terhisi üzerinden 5 yıldan fazla süre geçmemiş olmak, askerlik hizmetini yaparken başvuruların askerlik hizmetini yaptığı birlikçe Uzman Erbaş Olacaklar İçin Nitelik Belgesinin olumlu olması şartı var.

Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı kontenjanları

40 Şoför kadrosu için uzman erbaş alımı yapılıyor. Adayların başvuru için adayların yeni tip sürücü belgelerinde “DE” sınıfı ehliyeti bulunup, askerlik hizmetini yapmış veya yapıyor olmak gerekmektedir.

65 Topçu kadrosu için uzman erbaş alımı yapılıyor. Adayların başvuru için askerlik hizmetini Deniz Kuvvetleri Komutanlığı veya Sahil Güvenlik Komutanlığında Topçu, Torpidocu, Mayıncı veya Porsun sınıf, branş veya ihtisasında yapmış veya yapıyor olmak gerekmektedir.

45 Motorcu kadrosu için uzman erbaş alımı yapılıyor. Adayların başvuru için askerlik hizmetini Deniz Kuvvetleri Komutanlığı veya Sahil Güvenlik Komutanlığının yüzer unsurlarında “Gemi veya Bot vb.” Motorcu sınıf, branş veya ihtisasında yapmış veya yapıyor olması şartı var. Meslek Liselerinin Gemi Makineleri veya Denizcilik, Makine Zabitliği bölümü mezunu olup, askerlik hizmetini yapmış veya yapıyor olanlar da başvurabilir.

Askeri personel alımı başvuru süreci

Sahil Güvenlik Komutanlığı 150 askeri personel alımı kapsamında uzmanlık başvurusu için iş ve işlemlerin 20 Ekim’e kadar tamamlanması şartı var. İşte gerekli başvuru tüm detaylarını bulabileceğiniz başvuru kılavuzu ve başvuru ekranı:

Tıkla HEMEN İNCELE! https://isilanlarikariyer.com/d/file/sahil-guvenlik-komutanligi-uzman-erbas-alimi.20221006094104.pdf

Başvuru ekranı.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.