Sahil Güvenlik Komutanlığı 150 Astsubay Alımı Başvuru Kılavuzu Yayımladı

Sahil Güvenlik Komutanlığı 150 Astsubay Alımı Başvuru Kılavuzu Yayımladı

Sahil Güvenlik Komutanlığına 2021 yılı astsubay alımları yapılacak. Sahil Güvenlik astsubay alımlarına kimler başvuru yapabilecek? Astsubay alımı başvuru süreci ve tüm detaylar bu haberimizde.

T.C. İçişleri Bakanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı “2021 yılı Sahil Güvenlik Komutanlığı Sözleşmeli Astsubay Başvuru Kılavuzu” yayımlandı. Sahil Güvenliğe KPSS şartsız ve KPSS 60 puanlarla 150 astsubay alımı yapılacak.

Başvuru Süreci

Başvurular 15 Mart ile 28 Mart tarihleri arasında yapılabilecek. Başvurular Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi internet sitesi üzerinden e-Devlet şifresi ile sadece online olarak yapılabilecektir.

Kontenjan Dağılımı ve Mezuniyetler

61 Güverte Astsubay Alımı

Meslek Yüksek Okulların Deniz Ulaştırma ve İşletme, Güverte önlisans bölümlerinden mezun olmuş veya geçici kayıt tarihine kadar mezun olabilecek durumda olmak gerekiyor. KPSS şartı yok.

43 Makine Astsubay Alımı

 Meslek Yüksek Okulların Gemi Makineleri İşletme önlisans bölümünden mezun olmuş veya geçici kayıt tarihine kadar mezun olabilecek durumda olmak gerekiyor. KPSS şartı yok.

10 Güverte (Kurbağaadam) Astsubay Alımı

Meslek Yüksek Okulların Sualtı Teknolojisi önlisans bölümünden mezun olmuş veya geçici kayıt tarihine kadar mezun olabilecek durumda olmak gerekiyor.  KPSS (P93-60) şartı var.

10 İkmal Astsubay Alımı

Meslek Yüksek Okulların Lojistik, Lojistik Yönetimi, Maliye önlisans bölümlerinden mezun olmuş veya geçici kayıt tarihine kadar mezun olabilecek durumda olmak gerekiyor. KPSS (P93- 60) şartı var.

11 Uçak Bakım Astsubay Alımı Meslek Yüksek Okulların Uçak Gövde-Motor, Uçak Motoru, Uçak Gövdesi, Uçak Teknolojisi önlisans bölümünden mezun olmuş veya geçici kayıt tarihine kadar mezun olabilecek durumda olmak gerekiyor. KPSS (P93- 60) şartı var.

5 Bilgi Teknolojileri Astsubay Alımı Meslek Yüksek Okulların Bilgisayar Programcılığı,

Bilgisayar Programcılığı Programı, Bilgisayar Teknikerliği ve Programlama, Bilgisayar Teknolojileri, Bilgisayar Teknolojisi, Bilgisayar Teknolojileri ve Bilişim Sistemleri, Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama, Bilgisayar Teknolojileri ve Programlama önlisans bölümlerinden mezun olmuş veya geçici kayıt tarihine kadar mezun olabilecek durumda olmak gerekiyor. KPSS (P93-60) şartı var.

10 İdari Astsubay Alımı 5 Erkek, 5 Kadın, Meslek Yüksek Okulların; Büro Hizmetleri ve Sekreterlik, Büro Hizmetleri ve Yönetici Asistanlığı, Büro Yönetimi, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği, Adalet önlisans bölümlerinden mezun olmuş veya geçici kayıt tarihine kadar mezun olabilecek durumda olmak gerekiyor. KPSS (P93-60) şartı var.

Yaş şartı: 01 Ocak 2021 tarihi itibarıyla düzeltilmemiş nüfus kaydına göre; 27 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1994 ve sonrası doğanlar başvurabileceklerdir.)

Başvuru detaylarına aşağıdaki “Başvuru Kılavuzu” bağlantısından direkt ulaşabilirsiniz.

Başvuru Kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.