Sahil Güvenlik Komutanlığı 155 Bay Bayan Astsubay ve Subay Alımı

Sahil Güvenlik Komutanlığı 155 Bay Bayan Astsubay ve Subay Alımı

Sahil Güvenlik Komutanlığı Tarafından 06 Nisan 2017’de 155 Sözleşmeli Astsubay ve Subay Alım İlanı Yayınlandı. Yayınlanan İlana Lise Önlisans ve Lisans Mezunları Bazı Bölümlere alımlar KPSS Şartsız olarak açıklanmıştır.

Sahil Güvenlik Komutanlığının sözleşmeli 55 kişi güverte, 35 kişi makine, 5 kişi uçak bakım, 5 kişi bilgi teknolojileri branşından olmak üzere 100 sözleşmeli astsubay alımı yapılacak. Astsubay alımlarında Lise ve ön lisans mezun adaylar ve bayan alımı olmayacaktır.

Subay alımlarında bayan alımları yapılacak olup lisans düzeyinde mezun olunması şartı aranmaktadır. KPSS 70 puanı bulunan 55 kişi alınacaktır.

Astsubay alımı için: Erkek olma şartı bulunmakta olup lise mezunları için Son sınıf öğrencisi olan 5 Eylül 2017 yılında Önlisans mezunu olabilecek adaylar okullarından son sınıf öğrencisi olduklarına dair alacakları yazıyı diploma yükleme kısmına yükleyerek başvuru yapabileceklerdir. Önlisans mezunları Meslek Yüksekokullarının Bilgisayar Teknolojisi veya Bilgisayar Programcılığı ve Meslek Yüksekokullarının Uçak Teknolojisi Programı (Önlisans) mezunu olmak veya kesin kayıt tarihine kadar mezun olabilecek durumda olmak gerekmektedir.

Subay alımı için: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı Bayan ve bay alımı yapılacağından şartları tutan her vatandaş başvura bilecektir. En az dört yıllık lisans veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen, yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmuş veya 05 Eylül’e kadar mezun olabilecek durumda olan sivil kaynaklı adaylar düzeltilmemiş nüfus kaydına göre müracaat yapılan yılın Ocak ayının biri itibariyle yirmi yedi yaşını, lisansüstü öğrenimini tamamlamış olanlar için otuz iki yaşını bitirmemiş olması gerekmektedir.

Sağlık Yönetmeliği hükümleri hariç, herhangi bir nedenle askeri okullar ile Sahil Güvenlik eğitim kurumlarından ayrılmamış veya çıkarılmamış olmak, Terör örgütleri ile bu örgütlerin yasal veya yasadışı uzantılarının eylemlerine, toplantılarına, yürüyüş ve mitinglerine karışmamış, desteklememiş, katılmamış olmak, Başvuru tarihinde herhangi bir siyasi partiye üye olmadığına dair yazılı beyan sunmak ve Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olması gerekmektedir.

Adaylar 10 Nisan 2017 ile 24 Nisan 2017 tarihleri arasında, kurumun internet adresinden Personel Temin Alımı sayfasına girerek başvuru işlemleri sayfasına ulaşabileceklerdir. Beyana dayalı olarak yapılan ve sistem tarafından kabul edilen başvurular ön başvuru olarak kabul edilecektir.

Sahil Güvenlik Komutanlığı Sözleşmeli Astsubay alımı ilan Kılavuzu için Tıklayınız. Sahil Güvenlik Komutanlığı Sözleşmeli Subay alımı ilan Kılavuzu için Tıklayınız.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum