Sahil Güvenlik Komutanlığı 50 Memur Alımı

Sahil Güvenlik Komutanlığı 50 Memur Alımı

13 Aralık 2016 Tarihinde Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından personel alımı için ilan yayınlandı. Yayınlanan ilana göre Lise, Önlisans ve Lisans mezunları KPSS 60 puan şartı ile başvurabilecek.

Sahil Güvenlik Komutanluğu 'nca 13 Aralık 2016 tarihinde yapılan açıklamaya göre personel alımı yapılacak.

Başvurular kurumun internet sitesi üzerinden; 19 Aralık 2016 saat 15:00’da başlayıp, 29 Aralık 2016 saat 14:00’da sona erecektir. Adaylar internet üzerinden başvurularını yaparken; Diploma veya mezuniyet belgelerinin ön yüzünü, İlave olarak adaylardan istenen belge/sertifika/ruhsat vb. dokümanların ön yüzünü, Diplomalarında başvuru yapacakları unvana yönelik olarak istenen kaynak bölümlerin tam isimleri yazmayan, ancak istenen bölümle mezun olduğu bölümün denk olduğunu değerlendiren adaylar ile yurt dışında öğrenim görmüş adaylar; Ortaöğretim mezunları için Milli Eğitim Bakanlığından, Lisans ve Önlisans mezunları için Yüksek Öğrenim Kurumundan alacakları denklik belgesini, okunaklı bir şekilde taratarak/fotoğrafını çekerek sisteme yükleyeceklerdir. Okunaksız olarak sisteme yüklenen belge değerlendirmeye alınamayacak ve bu hususta sorumluluk adayın kendisinde olacaktır. İnternet ortamı dışında posta yoluyla veya şahsen yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

Lisans mezunları için 2016 yılı KPSS sınavına ait KPSSP03, Önlisans mezunları için 2016 yılı KPSS sınavına ait KPSSP93, Ortaöğretim (lise) mezunları için 2016 yılı KPSS sınavına ait KPSSP94, puan türü kullanılacaktır (Alım yapılacak tüm unvanlar B Grubu kadro statüsünde olduğundan yukarıda belirtilen puan türleri kullanılmaktadır).

Başvuru bitiş tarihi itibarıyla düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 18 yaşını tamamlamış (29 Aralık 1998 ve daha önce doğanlar başvurabilir.) 01 Ocak 2016 tarihi itibariyle 36 yaşından gün almamış olmak (01 Ocak 1981 ve daha sonra doğanlar başvurabilir.).

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum