Sahil Güvenlik Komutanlığı 600 Askeri Personel Alımı Temmuz 2017

Sahil Güvenlik Komutanlığı 600 Askeri Personel Alımı Temmuz 2017

Sahil Güvenlik Komutanlığı yayınlanan ilanda En az Lise mezunu KPSS şartsız olmak üzere 600 Askeri Personel alımı yapılacaktır. Başvurular 04 Temmuz 2017de Başlayıp 31 Temmuz 2017 de sona erecektir.

Sahil Güvenlik Komutanlığının sözleşmeli Askeri Personel ihtiyacının karşılanması amacıyla lise olmak üzere personel alımı yapıyor. Başvurular başlamış olup 31 Temmuz 2017 de sona eriyor. Başvuracaklar için başvuru Kılavuzu sayfanın sonunda mevcuttur.

Askeri Personel için bazı şartlar şöyle: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak. En az Lise ve dengi, Önlisans ve Lisans okul mezunu olmak veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olmak. Askerlik hizmetini yapmış veya başvurduğu esnada yapıyor olmak. Güvenlik soruşturması olumlu olmak. Sözleşmeli Uzman Erbaş Teminine başvurular 04 Temmuz – 31 Temmuz 2017 tarihleri arasında gerçekleşiyor.

Boy En az 164 cm. boyunda olmak koşuluyla boy ve kilo oranları tablosunda belirtilen değerler içerisinde bulunmak (Ağırlık, şortlu/eşofmanlı vücut ağırlığıdır. Boy, çıplak ayakla ölçülür.). 2017 yılının Ocak ayının ilk günü itibariyle 25 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1992 ve daha sonra doğmuş olanlar başvurabilir). Detaylı Bilgi ilan kılavuzunda yer verilmektedir.

Şoför branşına başvuru yapacak adaylar sürücü belgelerinin, kurs/sertifika/bonservis-ustalık-kalfalık-çıraklık belgesiyle başvuru yapacak İkmal (Aşçı) branşı adaylar kurs/sertifika/bonservis-ustalık-kalfalık-çıraklık belgelerinin, gemiadamı/balıkçı gemisi/yat kullanma belgesi ile başvuru yapacaktır.

Ayrıca Sağlık Yönetmeliği hükümleri hariç, herhangi bir nedenle askeri okullar ile Jandarma ve Sahil Güvenlik eğitim kurumlarından ayrılmamış veya çıkarılmamış olmak, Terör örgütleri ile bu örgütlerin yasal veya yasadışı uzantılarının eylemlerine, toplantılarına, yürüyüş ve mitinglerine karışmamış, desteklememiş, katılmamış olmak, Başvuru tarihinde herhangi bir siyasi partiye üye olmadığına dair yazılı beyan sunmak ve Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olması gerekmektedir.

Adaylar 04 Temmuz 2017 ile 31 Temmuz 2017 tarihleri arasında, kurumun internet adresinden Personel Temin Alımı sayfasına girerek başvuru işlemleri sayfasına ulaşabileceklerdir. Beyana dayalı olarak yapılan ve sistem tarafından kabul edilen başvurular ön başvuru olarak kabul edilecektir.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum