Sahil Güvenlik Komutanlığı 635 Uzman Erbaş Alım İlanı

Sahil Güvenlik Komutanlığı 635 Uzman Erbaş Alım İlanı

İçişleri bakanlığı Sahil Güvenlik Komutanlığı 635 Uzman Erbaş alımı 13 Ekim 2016 da yayınladı. Açıklamaya göre 17 Ekim 2016 da başvuru başlayacak olup 31 Ekim 2016 da son bulacaktır.

İçişleri bakanlığı Sahil Güvenlik Komutanlığı 635 Uzman Erbaş alımı 13 Ekim 2016 da yayınladı. Açıklamaya göre 17 Ekim 2016 da başvuru başlayacak olup 31 Ekim 2016 da son bulacaktır.

Alınacak personellerde aranacak şartardan bazıları: Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olması ve erkek olması, En az lise veya dengi okulu mezunu olması gerekmektedir. Bazı şartlar açıklanmış olup tamamı aşağıda belirtilen klavuzda yer almaktadır. 2016 yılının Ocak ayını ilk günü itibariyle 25 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1991 ve daha sonra doğmuş olanlar başvurabilir), Askerlik görevini yapmış veya yapıyor olmak şart.

Sahil Güvenlik Komutanlığı Karargâhı ile bağlısı birlik ve kurumlarda istihdam edilmek üzere aşağıda belirtilen sınıflarda uzman erbaş alımı yapılacaktır. Sınıf Başvuru Kaynakları Görev Yapılacak Birlikler Yüzme Testi Topçu Askerlik hizmetini Kuvvet Komutanlığına bakılmaksızın Topçu, Nişancı Yardımcısı, Havancı, Tankçı (mürettebat), Roketatar Nişancısı Yardımcısı, Bombaatar Nişancısı Yardımcısı, Tow Nişancısı Yardımcısı, Makineli Tüfek Nişancısı Yardımcısı, Torpidocu, Cephaneci, RPG-7 Roket Atar Nişancısı Yardımcısı sınıf ihtisasta yapmış veya yapıyor olmak.

Elektrikçi Askerlik hizmetini Kuvvet Komutanlığına bakılmaksızın “Elektrikçi, Jeneratör Operatörü, Sahra Kablocusu, Bakım (Elektrik)” sınıf branş ihtisasta yapmış veya yapıyor olmak veya, Meslek Liselerinin; Elektrik, Elektrik-Elektronik Teknolojisi, Elektromekanik Taşıyıcılar, Elektronik, Endüstriyel Elektronik, Gemi Elektroniği ve Haberleşme, Kontrol ve Enstrümantasyon Teknolojisi, Mekatronik, Otomasyon, Otomatik Kumanda, Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme bölümü veya, Meslek Yüksek Okullarının; Elektrik, Elektrik Enerjisi Üretim, İletim ve Dağıtımı, Elektrikli Cihaz Teknolojisi, Endüstriyel Elektronik, Mekatronik, Elektronik Haberleşme Teknolojisi, Elektronik Teknolojisi bölümü veya, Fakültelerin; Elektrik Mühendisliği, ElektrikElektronik Mühendisliği, Havacılık Elektrik ve Elektroniği veya Uçak Elektrik-Elektronik bölümü mezunu olmak veya, Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş. (TEDAŞ) tarafından verilen yüksek gerilim elektrik devrelerinde çalışabilirlik belgesine sahip olmak gerekmektedir.

Adaylar başvuruları 17 Ekim 2016 başlayıp 31 Ekim 2016 da son bulacak olup; başvurular tsk resmi sitesi üzerinden yapılacaktır.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum