İçişleri  Bakanlığı SGK en az lise mezunu 100 uzman erbaş alımı ilanı

İçişleri Bakanlığı SGK en az lise mezunu 100 uzman erbaş alımı ilanı

İçişleri Bakanlığı kamu personeli alımı ve askeri personel alımı kategorisinden yayımlanan istihdam ilanlarında yer alan bilgilere göre; 100 kişilik kontenjan ile en az lise mezunu personel alımı yapılacağı açıklandı. işte başvuru detayları

Askeri alımlar dahilinde yapılacak olan memur alımı ve kamu personeli alımı kapsamında yayımlanan Resmi Gazete ilanı aracılığı ile 100 kişilik kontenjan dahilinde uzman erbaş alımı yapılacağı ilan edildi ve başvuru sürecine dair detaylar paylaşıldı.

Sahil Güvenlik Komutanlığı İlanı

İçişleri Bakanlığı dahilinde hizmet vermeye devam eden Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından yapılacak olan personel alımları için başvuru sürecinin yarın itibari ile başlayacağı açıklandı. adaylar eğitim sürecinin sonunda yurt genelinde görevlendirilecektir.

Kontenjan 100 Kişi ile Sınırlandırıldı!

16 Aralık 2020 Resmi Gazete aracılığı ile duyurulan ilanda yer alan bilgilere göre; 100 kişilik kontenjan dahilinde yayımlanan personel alımı dahilinde sadece Uzman Erbaş unvanı ile görevlendirme yapılacakları beyan edildi.

sahil-guvenlik.jpg

Başvurular 17 Aralık’ta Başlıyor!

İlgili Sahil Güvenlik Komutanlığı askeri personel alımı başvuruları yarın tarihi olan 17 Aralık 2020 itibari ile başlayacaktır. Her aday için geçerli olmak üzere 24 Aralık 2020 tarihine kadar başvuruların tamamlanması talep edilmektedir.

e-devlet platformu üzerinden başvuru işlemleri gerçekleştirilecek olup; yarın açılacak link üzerinden sadece online başvuru işlemleri kabul edilecektir.

Adayların kişisel bilgilerini girerek erişebilecekleri link için T.C kimlik numarası ve e-devlet şifresine sahip olunması gerekmektedir.

Başvuru Şartları

Yayımlanan güncel başvuru kılavuzunda Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından talep edilen başvuru şartları da ilan edilmektedir.

Adayların; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak şartına uygun olmaları gerekirken; belirlenen yaş şartı için 2020 yılının Ocak ayının ilk günü itibariyle 27 yaşını doldurmamış olmak ve doğum tarih bilgisi olarak 1 Ocak 1993 tarihinden sonra doğmuş olmak şartı aranmaktadır.

Askerlik hizmetini henüz yapmamış olan adayların başvuru yapma hakkı bulunmazken; askerlik terhisi için 5 yıldan uzun süre geçmiş olan adayların da başvurularının kabul edilmeyeceği ilan edilmektedir.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:isilanlarikariyer.com

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.