Sahil Güvenlik Komutanlığı Uzman Erbaş Alımı

Sahil Güvenlik Komutanlığı Uzman Erbaş Alımı

1 Temmuz 2016 Tarihinde Sahil Güvenlik Komutanlığı Tarafından Uzman Erbaş Alımı İçin İlan Yayınlandı. Başvuru Tarihleri ( 01-05 Ağustos 2016 ) Olarak Belirlendi.

1 Temmuz 2016 Tarihinde Sahil Güvenlik Komutanlığı Tarafından Uzman Erbaş Alımı İçin İlan Yayınlandı. Başvuru Tarihleri ( 01-05 Ağustos 2016 ) Olarak Belirlendi.

Uzman Erbaş alımı için: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak, En az lise veya dengi okul mezunu olmak, 26 yaşından gün almamış olmak (01 Ocak 1991 ve daha sonra doğmuş olanlar başvurabilir), Askerlik görevini yapmış veya yapıyor olmak. Halen askerlik görevini yapmakta iken başvuran adaylar için, son başvuru tarihi (05 Ağustos 2016) itibarı ile terhislerine 6 (altı) ay ve daha az süre kalmak (en geç 05 Şubat 2017 tarihinde terhis belgesini almış olmak) şart.

Elektrikçi uzman erbaş alımı için: Askerlik hizmetini Kuvvet Komutanlığına bakılmaksızın “Elektrikçi, Jeneratör Operatörü, Sahra Kablocusu, Bakım (Elektrik)” sınıf/branş/ihtisasta yapmış veya yapıyor olmak veya, Meslek Liselerinin; Elektrik, Elektrik-Elektronik Teknolojisi, Elektromekanik Taşıyıcılar, Elektronik, Endüstriyel Elektronik, Gemi Elektroniği ve Haberleşme, Kontrol ve Enstrümantasyon Teknolojisi, Mekatronik, Otomasyon, Otomatik Kumanda, Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme bölümü veya, Meslek Yüksek Okullarının; Elektrik, Elektrik Enerjisi Üretim, İletim ve Dağıtımı, Elektrikli Cihaz Teknolojisi, Endüstriyel Elektronik, Mekatronik, Elektronik Haberleşme Teknolojisi, Elektronik Teknolojisi bölümü veya, Fakültelerin; Elektrik Mühendisliği, Elektrik Elektronik Mühendisliği, Havacılık Elektrik ve Elektroniği veya Uçak Elektrik-Elektronik bölümü mezunu olmak veya, Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş. (TEDAŞ) tarafından verilen yüksek gerilim elektrik devrelerinde çalışabilirlik belgesine sahip olmak.

İkmal uzman erbaş alımı için: Askerlik hizmetini Kuvvet Komutanlığına bakılmaksızın İkmal işleri ile ilgili sınıf branş ihtisasta yapmış veya yapıyor olmak veya, Meslek Liselerinin; Yiyecek İçecek Hizmetleri, Aşçılık bölümü, Aşçılık Meslek Lisesi veya, Aşçılık Meslek Yüksekokulu mezunu olmak veya, İkmal işleri ile ilgili kurs sertifika bonservis ustalık kalfalık çıraklık belgelerinden en az birine sahip olmak veya bu belgelere denk bir belge sahibi olmak.

Şoför uzman erbaş alımı için: Askerlik hizmetini Kuvvet Komutanlıklarında sınıf/branş/ihtisaslarına bakılmaksızın yapmış veya yapıyor olmak ve “DE” sınıfı ehliyeti bulunmak (Yalnız D sınıfı ehliyetle yapılan başvurular kabul edilmeyecektir).

Motorcu alımı için: Askerlik hizmetini Kuvvet Komutanlığına bakılmaksızın “Motorcu, Bakımcı (Motor), Motorbot İşletmeni, Ulaştırma Makinist, Kademeci” sınıf/branş/ihtisasta yapmış veya yapıyor olmak veya, Meslek Liselerinin; Endüstriyel Kalıp, Endüstriyel Otomasyon, Endüstriyel Otomasyon Teknolojisi(Mekanik/Makine), Hidrolik ve Pnömatik, Hidrolik ve Pnömatik Teknolojisi, İş Makineleri Bakım ve Onarımı, Makine, Makine Bakım Onarımcılığı, Motor, Motor(Benzinli), Motor(Dizel), Mekanikçi veya Tarım Makineleri Bakım ve Onarımcılığı, Otomotiv Elektromekanik, İş Makinesi Operatörlüğü, Makine Teknolojisi, Mekatronik, Motorlu Araçlar Teknolojisi, Denizcilik/Makine Zabitliği bölümü veya, Meslek Yüksekokullarının; Gemi Makineleri, Otobüs Tamir ve Bakım, Otomotiv Endüstrisi, Otomotiv, Motor, Gemi Makineleri İşletme Bölümü, Makine, Makine-Resim-Konstrüksiyon veya Otomotiv Teknolojisi, Endüstriyel Kalıpçılık bölümü veya, Fakültelerin; Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliği, Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Makine ve İmalat Mühendisliği veya Otomotiv Mühendisliği bölümü mezunu olmak.

Kurbağa adam alımı için: Askerlik hizmetini Deniz Kuvvetleri Komutanlığı veya Sahil Güvenlik Komutanlığında Kurbağa adam sınıfında yapıyor yapmış olmak.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
7 Yorum