Salgında Yeni Belirtiler Ortaya Çıktı! Bunlara Dikkat

Salgında Yeni Belirtiler Ortaya Çıktı! Bunlara Dikkat

Koronavirüs salgını mutant virüslerle de yayılmaya devam ediyor. Salgında yeni belirtiler de ortaya çıkmaya başladı. Daha önce belirti olarak nitelendirilmeyen birçok durum da artık hastalık olarak karşımıza çıkmaya başladı. İşte yeni belirtiler.

İlkbahar'ın gelişiyle birlikte salgının seyrinin de değiştiği beliritldi. İlk etapta özellikle ateş ve öksürük olarak beliren ilk semptomların değişebileceği açıklandı. Salgına yakalanan kişilerin belirtilerinde değişiklikler olabilse de genel itibarıyla da bazı belirtiler ön plana çıkmaya başlıyor.

Salgında Yeni Belirtiler

Vaka sayılarının mutantlarla Bahar aylarında artmasıyla birlikte belirtilerde de değişiklik ortaya çıkmaya başladı. Kış aylarında özellikle öksürük ve ateş belirtisi yerini burun tıkanıklığı ve nezleye çevirdiği gözlemlendi. Özellikle alerji mevsiminin de yaklaşmasıyla birlikte bu belirtisi olanların da dikkat etmesi ve sadece alerji olarak değerlendirmemesi gerektiği uzmanlar tarafından belirtildi.

Rakamlar Artacak

Salgında vaka sayılarının 50 binleri görmesinin ardından tekrar düşme eğilimine girmesinin beklendiği belirtildi. Bahar aylarıyla birlikte ve vakaların son günlerde aşırı artmasından dolayı belirtiler değişti.

Özellikle hapşırma, burun akıntısı gibi nezle şikayetiyle gelenlerin pozitif olma oranının çok daha arttığı gözlemlendi. Bu kapsamda hastalık belirtisiyle vatandaşların KBB servislerine daha çok başvuru yaptığı gözlemlendi ve test sonuçlarının bu hastalarda daha çok pozitif gözlemlendiği ortaya çıktı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.