Samsun 250 Bekçi Alımı Yapıyor

Samsun 250 Bekçi Alımı Yapıyor

Samsun Valiliği tarafından 250 çarşı ve mahalle bekçisi alımı yapılacağı duyuruldu. Başvuruları 14 - 28 Kasım 2017 tarihlerinde yapılacak.

Sözlü sınavla mahalle bekçisi olarak Samsun ve İlçelerine 250 bekçi istihdam edileceği açıklandı. Diğer şehirler Alıma çıktığı zaman takipçilerimize ulaştırılacaktır.

Adaylar başvurularını 14 ile 28 kasım 2017 tarihleri arasında hafta içi 80:30 ile 17:00 saatleri arasında istenen belgelerle birlikte İl veya İlçe Emniyet Müdürlüklerine Şahsen başvuru yapacaklardır. Başvuruyu gerçekleştirecek aday birden fazla ilana başvuru gerçekleştirmiş ise tüm başvuruları geçersiz sayılacaktır.

Adaylarda aranan şartlar şöyle: Askerlik görevini bitirmeleri, 30 yaşından büyük olmamaları, görevini yapmaya engel olabilecek bir hastalık veya engeli bulunmadığını sağlık kurulu tarafından raporla belgelemeleri gerekiyor.

Türk toplum telakkilerine göre kötü şöhretli tanınmamak. Kamu haklarından mahrum olmamak veya kamu hizmetlerinden mahrumiyet cezası ile mahkum bulunmamak. Müracaat ettiği il sınırları içerisinde en az bir yıldır ikamet ediyor olmak. En az 167 cm boyunda olmak. Samsun İş İlanları yayınladı.

Başvurular hafta içi İlçe Emniyet Müdürlüklerine bizzat yapılacak. Adaylar çalışmak istedikleri ilçe için örnek dilekçe ve istenilen diğer evraklarla birlikte başvuracak. Aynı anda birden fazla ilçe için başvuru yapılamaz.

Adaylardan bunların yanı sıra T.C. kimlik numarası bulunan nüfus cüzdanı, okul diploma veya tasdiknamesinin aslı veya kurumca tasdikli örneği, Askerlik durum belgesi, 4,5x6 ölçüsünde fotoğraf, adli sicil belgesi, il sınırları içerisinde en az 1 yıldır ikamet ettiğini gösteren belge aranacak.

Sınava katılanlara hangi bölümlerden soru soruluyor. Mülakat sınavı Genel kültür, genel görünüş, hal ve tavırları ile vakara uymayan konuşma itiyadı, Herhangi bir düşünce ve duygunun sözle anlatılması olarak yapılmakta. Sözlü sınavda Türkçe, Sosyal Bilgiler, Fen Bilgisi, Hayat Bilgisi ve Matematik derslerinden 50 soru yöneltilecek adaylara 60 dakikalık süre veriliyor.

İlgili Haberler

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum