Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 45 Personel Alımı İçin İlan Yayınlandı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 45 Personel Alımı İçin İlan Yayınlandı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yayımlanan ilanlarda farklı unvanlarda toplamda 45 personel alımı yapılacağı belirtilmektedir.

Yayımlanan ilanlara göre Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere 10 AB Uzman Yardımcısı ve 35 Uzman Yardımcısı alınacaktır.

Avrupa Birliği Uzman Yardımcısı alımı için başvuru şekli ve zamanı

Başvurular, sadece e-Devlet - Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/ adresi üzerinden elektronik ortamda yapılacak ve 17 Ocak 2022 Pazartesi günü başlayıp 1 Şubat 2022 Salı günü saat 23.59'da sona erecektir. 

personellll.jpg

Avrupa Birliği Uzman Yardımcısı alımında aranan nitelikler

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48'inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde yer alan genel şartları taşımak.
  • Siyasal bilgiler, hukuk, iktisadi ve idari bilimler, iktisat, işletme ve mühendislik fakülteleri ile diğer fakültelerin kılavuzda belirtilen bölümlerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki öğretim kurumlarının yukarıda belirtilen bölümlerinden mezun Lisans mezunu olmak.
  • 2020 – 2021 yılları KPSS sınavından ilgili puan türünden en az 70 puan almış olmak.
  • Avrupa Birliği içerisinde geçerli dillerden en az birinden YDS'den en az (C) düzeyinde puan almak veya buna denk kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan bir belgeye sahip olmak.
  • 1 Ocak 2022 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak.

Başvuru kılavuzu.

35 Uzman Yardımcısı kadrosuna personel alımı için;

Başvurular, sadece e-Devlet (Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı/Kariyer Kapısı) ve Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/ internet adresi üzerinden elektronik ortamda yapılacaktır.

Giriş sınavına katılma şartları, sınav tarihi ve yeri, sınavın yapılış şekli, değerlendirme yöntemi, KPSS puan türleri ve asgari puanlar, puan sıralamasına göre kaç adayın çağırılacağı, son başvuru tarihi, başvuruda istenecek belgeler, öğrenim dallarına ait kontenjanlar, başvuru yeri ve sınavla ilgili diğer hususlar Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı internet sitesinde (www.sanayi.gov.tr) ve Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/ internet adresinde ileriki bir tarihte yayınlanacaktır.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.