Şarkışla Belediyesi Kadrolu İtfaiyeci Alımları! Yeni Kılavuz Yayımlandı

Şarkışla Belediyesi Kadrolu İtfaiyeci Alımları! Yeni Kılavuz Yayımlandı

Sivas ili Şarkışla Belediyesine ilk defa atanmak üzere kadrolu memur alımı yapılacak. Memur alımı başvuru süreci ve tüm detayları bu yazımızda hazırladık.

Belediye personeli kadrolu memur alımları kapsamında Şarkışla Belediyesine yeni itfaiye eri alımları yapılacak. İtfaiye eri alımı başvuru ilanı yayımlandı. İşte itfaiyeci olmak için şartlar ve tüm detaylar.

KONTENJANLAR ve MEZUNİYETLER

5 İtfaiye Eri alımı GİH sınıfı 11. Derece kadrolara olacak. Adayların herhangi bir lisans programından mezun olmak, en az C sınıfı sürücü belgesine sahip olmak gerekiyor. Erkek adayların başvuru yapacağı ilan için KPSSP3 puan türünden en az 70 isteniyor.

BAŞVURU GENEL VE ÖZEL ŞARTLARI

Genel Şartlar: Adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesindeki genel şartlara sahip olmaları gerekmektedir.

Türk vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, TCK cezai hükümler, askerlikle ilişiği olmamak gibi şartlar var.

Özel Şartlar: Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak, Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak, 

Erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak, 30 yaşını doldurmamış olmak, Sağlık açısından kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmaları gerekiyor.

BAŞVURU SÜRECİ

Adaylar başvurularını şahsen 26-30 Temmuz 2021 tarihlerinde yapabileceklerdir.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum