Şartları Taşıyan Herkese 50 Bin TL Kredi Desteği

Şartları Taşıyan Herkese 50 Bin TL Kredi Desteği

Başbakan Yıldırım Çankaya Köşkünde Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu ve Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kooperatifleri Heyetiyle bir araya geldi. Yemekte esnaflara müjde verildi.

Başbakan Yıldırım, Çankaya Köşkünde öğle yemeğinde bir araya geldiği Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu “ TESK “ ile birlikte Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kooperatifleri birliği (TESKOMB) heyetiyle kooperatifler ve esnaflar hakkında konuşuldu.

Başbakan Yıldırım, Ahilik ve Esnaf Fonu ile güvence altına aldığımız esnafımızı ve kobilerimizin iyi ve kötü günlerinin olacağını unutmamalıyız. Genç girişimcilere kadın olsun erkek olsun 0 faizli kredi imkanları dahilinde 1,5 milyarın üzerinde ve sayıları 80 Bin’in üzerinde girişimcilerimize para dağıttık.

Başbakan Yıldırım, 2016 yılında 15 Bin esnafımız şartları taşıdığından 50 Bin TL kredi verdik. Yetmez dedik bugün esnafımızı tekrardan ayağa kaldırma çabaları içerisindeyiz ve zorda olan esnafımıza (50 Bin TL kredi imkanı vereceğiz) dedi.  50 Bin TL kredi geri ödemesi ise aylık olarak 711 ile 1, 422 TL arasında değişecek ödeme dilimlerinde ödenecek.

Başbakan 2016 yılında 15 Bin esnafımıza 50 Bin TL kredi ödemesi gerçekleştirdik ancak müracaatların yoğun olması sebebiyle  esnafımıza 2017’ yılında da sahip çıkmamız gerektiğini ve mağdur olmamaları için şartları taşıyan tüm esnaflarımızın faydalanacağı şekilde 50 TL kredi olanağını gündemimize alarak  esnaflarımıza rahat bir nefes aldıracağız, dedi.

Genç girişimcilerin faizlerini sildik, faiz desteği verdik, kredi imkanı sunduk ve hibe programlarında tölerans verdik. Esnafımızın zor zamanları için Ahilik ve Esnaf Fonu devrede olup esnaflarımızın çıkmazda oldukları zamanlarda kredi araştırması yapması gerekmeden Devlet ve Millet fonu ile esnafımızı güvence altına aldık dedi, başbakan.

Kısa zamanda Esnafa 50 Bin liralık kredini için başvuruların alınacağı bilgisine yer veren Başbakan Yıldırım, bunun için esnaflarımız evraklarını bir an önce eksik evraklarını hazırlamaları gerektiğini söylemeden geçemeyeceğiz.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.