Sason 489 Güvenlik Koruyucusu Alımı 2017

Sason 489 Güvenlik Koruyucusu Alımı 2017

Sason Kaymakamlığı Güvenlik Koruyucusu Alım ilanı yayınladı. Alınacak Personel sayısı 489 kişi olarak açıklandı. Başvurular başlamış olup 09 Şubat 2017 tarihinde sona erecektir.

KPSS Şartı aranmayan ilanda 22 Kasım 2016 tarih ve 678 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ve ilgili emir gereği Sason Kaymakamlığı emrinde görevli 489 Güvenlik Korucusu emekli olacaktır. Bu kapsamda emekli olacak olan Güvenlik Korucularının yerine (489) Güvenlik Korucusu alımı yapılacaktır.

Başvuracak adaylar emekli Güvenlik Korucusunun kardeşi veya oğlu konumunda olanlardan Gönüllü Güvenlik Korucusu olanlar 37 yaşından büyük olmaması gerekmektedir. Emekli olan Güvenlik Korucusunun kardeşi veya oğlu konumunda olan ve Gönüllü Güvenlik Korucusu olmayanlar için 35 yaşından gün almamış olması, ve diğer adaylar için öncelik 30 yaşından büyük olmamak, eğer bu kritere uygun aday olmazsa en fazla 35 yaşından gün almamış olması gerekmektedir. Ayrıca Okuryazar olması 6 adet vesikalık fotoğraf, Sabıka kaydı ve Kamu haklarından mahrum bulunmaması gerekmekte.

Başvuracak Adaylar Taksirli suçlar ve aşağıda sayılan suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere, altı aydan fazla hapis veya affa uğramış olsa bile devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlarla, zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı veya istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç kaçakçılık, uyuşturucu almak ve satmak, suçtan karşılanan mal varlığı değerlerini aklama, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, devlet sırlarını açığa vurma suçlarından dolayı hükümlü bulunmaması şart.

Başvuracaklardan istenecek belgeler: Güvenlik korucusu olarak görevlendirilmek isteyenler Valilik veya kaymakamlığa bir dilekçeyle başvururlar. Nüfus hüviyet cüzdanının tasdikli bir örneği ve vukuatlı nüfus kayıt örneği, Diploma veya okuryazar olduğuna dair İl veya İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinden alınmış belge ve Askerlik görevini yapmış olduğuna dair belge ile başvuru yapılır.

Alınacak personeller Batman Sason Kaymakamlığına istihdam edilecek olup çalışma adresi aynı adrestir. Başvuracak adaylar şahsen Batman Sason Kaymakamlığına 09 Şubat 2017 tarihine kadar başvuru yapmaları gerekmektedir. Batman iş ilanları kariyer.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.