Sayıştay 45 memur alımı başvuruları nasıl yapılır

Sayıştay 45 memur alımı başvuruları nasıl yapılır

Sayıştay tarafından hazırlanan ve Resmi Gazete aracılığı ile yayımlanan personel alımı ilanlarına nasıl başvuru yapılır? Sayıştay 45 denetçi yardımcısı başvuru şartları nelerdir? başvurular başladı mı? detaylar haberimizde…

Kamu personeli alımı kapsamında yer alan memur alımı, sürekli işçi alımı, geçici işçi alımı ve sözleşmeli personel alımı ilanları yayımlanmaya devam ediyor. Son olarak Sayıştay tarafından yapılacak olan personel alımı için güncel başvuru kılavuzu yayımlandı.

Sayıştay Personel Alımı

Sayıştay Başkanlığı tarafından yayımlanan Resmi Gazete iş ilanlarına göre 45 kişilik güncel kontenjan açıldı. Adaylar ilgili kontenjanlar dahilinde Denetçi Yardımcısı unvanı ile Sayıştay çalışmaları bünyesinde görevlendirilecektir.

Sayıştay personel alımı kapsamında başvuru yapacak olan adaylar için güncel başvuru kılavuzu hazırlanmış olup; adayların ilgili başvurularının geçerli olabilmesi için kılavuzda yer alan usullere göre işlem yapılması gerekmektedir.

Başvuru Süreci

Adaylar Resmi Gazeteden yayımlanan Sayıştay personel alımı başvurularını 22 Eylül 2020 tarihinden itibaren yapacaktır. Aşağıda yer alan şekli ile yapılacak olan başvurular için son başvuru tarihi 29 Eylül 2020 tarihi olarak ilan edilmiştir.

Sayıştay 45 memur alımı başvuruları nasıl yapılır?

Kurum tarafından beyan edilen usullere göre; Sayıştay 45 Denetçi Yardımcısı başvuruları için son başvuru tarihinin akabinde bir günlük mühlet ile 7 Ekim 2020 tarihinde geç başvuru yapılacağı bilgisi ilan edilmektedir.

Adaylar başvurularını Elektronik ortamda ÖSYM başvuru merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak internet aracılığıyla; ÖSYM’nin AİS sistemi üzerinden yapacaktır.

ÖSYM aracılığı ile kamu personeli alım ilanlarına başvuru yapabilmek için; adayların AİS sistemi üzerinden üyeliklerinin bulunması ve ilgili sitem üzerinden e-devlet veya ÖSYM şifresi ile T.C kimlik numarası aracılığı ile giriş yapabilmesi gerekmektedir.

Posta yolu ile yapılacak olan başvurular geçerli olmayacaktır.

Başvuru Şartları

Sayıştay 45 Denetçi Yardımcısı ilanı dahilinde; adaylardan talep edilen kriterlere göre; adayların 1 Ocak 1985 ve daha sonraki doğumluları kapsaması gerektiği bildirilirken; adayların eğitim alanında Hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden mezun olması gerektiği açıklandı.

Başvuru kılavuzu.

Benzer Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum