Sayıştay Başkanlığı 17 Sözleşmeli Personel Alımı

Sayıştay Başkanlığı 17 Sözleşmeli Personel Alımı

Sayıştay Başkanlığı 2 Eylül tarihinde sözleşmeli personel alım ilanı yayınladı. Başvurular 2 Eylül tarihinde başlayacak olup 23 Eylül tarihinde sona erecektir.

Adaylarda aranan genel şartlar; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun değişik 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak, Özel şartlar bölümünde ilgili hizmet gruplarında (A-H) “İş Tecrübesi” maddesinde belirtilen sürede kamu kurum/kuruluşlarında veya özel sektörde çalışmış olmak. Mesleki tecrübenin belirlenmesinde bilişim personeli/programcı olarak 657 sayılı Kanuna tabi kadrolu veya aynı Kanunun 4/B maddesi ile 399 sayılı KHK’ye tabi sözleşmeli statüdeki hizmetler ile 5510 sayılı Kanunun 4/a maddesine tabi özel kesimde bilişim personeli (programcı) olarak geçtiği belgelenen hizmet süreleri esas alınır.

Ayrıca, erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, tecilli veya askerlikten muaf bulunmak, Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak, ÖSYM tarafından yapılan 2016 yılına ait Kamu Personel Seçme Sınavında (B) grubu KPSSP1 puan türünden 50 (elli) ve üzerinde puan almış olmak, YDS veya dengi sınavlardan en az D düzeyinde puan almış olmak. (Yabancı dil sınav sonuç belgelerinin eşdeğerlikleri ve geçerlilik süresi ile ilgili ÖSYM’nin 22/01/2016 tarihli “Yabancı Dil Sınavları Eşdeğerlikleri” hakkındaki kararı esas alınacaktır.), Kamu kurumlarında çalışmış olanlardan, son iki yıl içinde sözleşme feshi veya başka bir sebeple görevine son verilmemiş olmak olarak belirtilmiştir.

Yazılı sınavda başarılı olan adaylar sözlü/uygulamalı sınava davet edilecektir. 4 kişi  .NET Yazılım Mühendisi, 2 kişi Test Uzmanı, 2 kişi Analist, 2 kişi Güvenlik Uzmanı, 3 kişi Sistem Uzmanı, 2 kişi Sistem Uzmanı, 1 kişi veritabanı uzmanı, 1 kişi Veri Analizi Uzmanı olarak göreve başlatılacaktır. Adayların Mühendislik fakültelerinden ekte belirtilen mühendislik bölümlerinden mezun olmaları gerekmektedir.

23 Eylül 2016 tarihine kadar Sayıştay Başkanlığı’na şahsen veya posta yoluyla başvurular yapılacaktır. Adaylara ödenecek tavan brüt ücreti : 4.550 TL olarak belirtilmiştir.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum