Sayıştay Başkanlığı 45 Personel Alımı

Sayıştay Başkanlığı 45 Personel Alımı

Sayıştay Başkanlığı Denetçi Yardımcısı elemanlar almak üzere personel alım ilanı yayınladı. İlan için son başvuru tarihi 10 Aralık olarak belirtilmiştir.

Sayıştay Başkanlığınca aşağıdaki nitelikleri taşıyanlar arasından halen boş bulunan 45 (kırkbeş) adet kadro için Denetçi Yardımcısı adayı alınacaktır. Aday adayları, eleme, yazılı ve mülakat sınavına tabi tutulacaktır.

Adaylarda aranan özellikler; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel nitelikleri taşımak, Eleme sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının ilk günü itibariyle 35 (otuzbeş) yaşını doldurmamış olmak, (1 Ocak 1981 ve daha sonraki doğumlular), Hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçi veya yurtdışındaki en az dört yıllık fakülte veya yüksekokullardan birini bitirmiş olmak, Sağlıkla ilgili, denetçilik görevini sürekli olarak yurdun her yerinde yapmasına engel bir durumu olmamak şartları aranmaktadır.

Sınava başvurmak isteyen adaylar Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Aday İşlemleri Sistemi üzerinden 20-29 Eylül tarihleri arasında başvurularını gerçekleştirebilirler. Kuruma posta yoluyla başvuru alınmamaktadır.

Eleme Sınavında başarılı olan adayların yazılı sınav iki oturum halinde belirtilen alanlarda gerçekleştirilecektir. Sınav hukuk, maliye, iktisat, kompozisyon, seçimlik grup alanlarında ÖSYM tarafından gerçekleştirilecektir. Sınav sonuçları ÖSYM’nin resmi internet sayfası üzerinden duyurulacaktır.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum