Sayıştay Başkanlığı Memur Alımı Başvuruları Alınmaya Başladı

Sayıştay Başkanlığı Memur Alımı Başvuruları Alınmaya Başladı

Sayıştay Başkanlığına sözleşmeli kamu personeli alımı yapılıyor. Başvurular bugün itibarıyla başladı. Sayıştay memur alımı başvuru süreci ve tüm detayları bu yazımızda hazırladık.

Sayıştay Başkanlığına sözleşmeli memur alımları kapsamında başvurular 19 Nisan Pazartesi günü itibarıyla başladı. Sayıştay memur alımlarına dair başvuru süreci, başvuru şartları ve tüm detayları bu yazımızda bulabilirsiniz.

Başvuru Süreci

Adaylar başvurularını bugün itibarıyla başlatabileceklerdir. 3 Mayıs 2021 tarihine kadar başvurular aşağıdaki “başvuru kılavuzu”nda yer alan adrese şahsen veya posta ile yapılabilecektir.

Kontenjanlar

Kıdemli Yazılım Geliştirme Uzmanı için 2 kadro,

Kıdemli Siber Güvenlik Uzmanı için 1 kadro,

Kıdemli Sistem Uzmanı için 1 kadro,

İş Zekâsı Uzmanı için 2 kadro,

Ağ Uzmanı için 1 kadro olmak üzere 7 sözleşmeli bilişim personeli alınacak.

Başvuru Şartları

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48'inci maddesinde sayılan genel şartlara haiz olmak,

Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,

Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda en az beş yıllık mesleki tecrübeye sahip bulunmak, (Mesleki tecrübenin belirlenmesinde; bilişim personeli olarak 657 sayılı Kanuna tabi kadrolu veya aynı Kanunun 4'üncü maddesinin (B) bendi ya da 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye tabi sözleşmeli statüdeki hizmetler ile özel kesimde sosyal güvenlik kurumlarına prim ödenmek suretiyle işçi statüsünde bilişim personeli olarak geçtiği belgelenen hizmet süreleri dikkate alınır.)

Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi ve güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek,

Hizmetin gerektirdiği niteliklere, muhakeme yeteneğine ve temsil kabiliyetine sahip olup yoğun iş temposuna ayak uydurabilme ve takım çalışmasına yatkın olmak,

Erkek adaylar için muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, ertelemiş veya muvazzaf askerlik hizmetinden muaf ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak gerekiyor.

Başvuru Kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.