Sayıştay En Az Ortaokul Daimi Kadro 20 Personel Alımları

Sayıştay En Az Ortaokul Daimi Kadro 20 Personel Alımları

Sayıştay Başkanlığı tarafından Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre en az Ortaokul mezunu daimi kadroda KPSS şartsız toplamda 20 personel alınacağı belirtilmektedir.

Resmi Gazete’de yayımlanan duyuruya göre Sayıştay Başkanlığı bünyesinde görevlendirilmek üzere daimi kadro KPSS şartsız en az Ortaokul mezunu 20 Temizlik Görevlisi alınacaktır.

Adaylar için başvuru zamanı

Adaylar başvuru işlemlerini 26 – 30 Nisan 2021 tarihleri arasında yapacaklardır.

Adaylar için başvuru şekli ve yeri

Adaylar başvurularını İŞKUR internet sitesi üzerinden Online olarak yapacaklardır.

Adaylar için kura çekim işlemi Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından gönderilen listelerde yer alan adaylar arasından 7 Mayıs 2021 tarihinde saat 11:00’de Sayıştay Başkanlığı toplantı salonunda noter huzurunda kura çekimi yapılacak olup, adaylar ülkemizi de etkisi altına alan COVID-19 salgını nedeniyle noter huzurunda gerçekleştirilecek olan kura çekimine katılamayacaklardır.

Temizlik Personeli için aranan nitelikler (20 personel)

Türk vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, 18 – 35 yaş arasında olmak, En az Ortaokul mezunu olmak, Affa uğramış olsa bile belirli suçlardan mahkum olmamak, Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak, Görevini yapmasına engel sağlık sorunu bulunmamak, İlan tarihi itibarıyla Ankara ilinde ikamet ediyor olmak.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum