Sayıştay Mayıs Ayı Memur Alımı Başvuru Kılavuzu Yayımlandı

Sayıştay Mayıs Ayı Memur Alımı Başvuru Kılavuzu Yayımlandı

Sayıştay Başkanlığı tarafından yeni kadrolara Mayıs ayı kamu personel alımı açıklandı. Sürece dair detayları başvuru şartlarını ve tüm bilgileri bu haberimizde hazırladık. İşte gerekli bilgiler ve detaylar.

Sayıştay Başkanlığınca yeni kadrolara memur alımı başvuru ilanı yayımlandı. Mayıs ayı kamu personel alımı başvuruları alınacak. Sürece dair gerekli bilgileri İŞ İLANLARI KARİYER olarak bu haberimizde hazırladık. İşte 25 kadro için Denetçi Yardımcısı Adayı alımı başvuruları ve tüm detaylar.

Sayıştay memur alımı başvuru genel şartları

Adaylar başvuru için 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde belirtilen genel nitelikleri taşıması gerekiyor.

Ayrıca eleme sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının ilk günü itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak (1 Ocak 1987 ve daha sonraki doğumlular) gerekmektedir.

Sağlıkla ilgili, denetçilik görevini sürekli olarak yurdun her yerinde yapmasına engel bir durumu olmamak şartları da aranmaktadır.

Kamu personel alımı başvuru mezuniyetleri

Adayların Hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içi veya yurt dışındaki en az dört yıllık fakülte veya yüksekokullardan birini bitirmiş olması şartı var.

Kamu memur alımı başvuru tarihleri

Adaylar başvurularını Mayıs ayı itibarıyla yapabilecekler. Süreç 18-26 Mayıs 2022 tarihleri arasında olacaktır. Geç başvuru günü 2 Haziran 2022 tarihi olarak açıklandı. Başvurular ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi AİS internet adresinden olacak. Başvurulara dair sizleri İŞ İLANLARI KARİYER olarak ayrıca bilgilendireceğiz. İşte gerekli başvuru kılavuzu.

Tıkla HEMEN İNCELE! https://isilanlarikariyer.com/d/file/sayistay-baskanligi-memur-alimi-basvuru-kilavuzu.pdf

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum