SEDDK Memur Alımı Başvuru Ekranı Açıldı! 15 Program Başvurabiliyor

SEDDK Memur Alımı Başvuru Ekranı Açıldı! 15 Program Başvurabiliyor

Kamu kurumu bünyesinde yeni kadrolara başvurular alınmaya başladı. 15 uzman yardımcısı alımı başvuru süreci ve tüm detaylar bu yazımızda.

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu “SEDDK” bünyesinde 15 kadro için “sigortacılık uzman yardımcılığı” giriş sınavı ilanına başvurular alınmaya başladı. İşte SEDDK bünyesinde yeni kamu personel alımı başvuru süreci ve tüm şartlar.

Kamu personel alımı unvanı

SEDDK’da açık bulunan Sigortacılık Uzman Yardımcısı kadrolarına atama yapılmak üzere 15  Sigortacılık Uzman Yardımcısı alımı yapılıyor.

seddk-personel-alimi.jpg

SEDDK memur alımı başvuru şartları

  • Adayların başvuru için 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşıması gerekiyor.
  • 1 Ocak 2021 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak gerekiyor.
  • 2020 ve 2021 KPSSP1, KPSSP2, KPSSP18, KPSSP28, KPSSP47, KPSSP48 puan türlerinin herhangi birinden 80 ve üzeri puan almış olmak şartı bulunmaktadır.
  • 2020 ve 2021 YDS, e-YDS İngilizce, Almanca, Fransızca dillerinin herhangi birinden en az (C) düzeyinde puan almış olmak gerekmektedir.

Memur alımı başvuru mezuniyet şartları

Adayların başvuru için en az dört yıllık lisans eğitimi veren; hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri ile ekonometri, aktüerya bilimleri, bankacılık, sigortacılık, bankacılık ve sigortacılık, finans, matematik, istatistik, endüstri mühendisliği, işletme mühendisliği bölümlerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki öğretim kurumlarının yukarıda belirtilen öğrenim dallarından mezun olması gerekiyor.

Personel alımı 2021 başvuru tarihi

Adaylar SEDDK için sınav başvurularını 30 Kasım’a kadar aşağıdaki başvuru ekranı üzerinden gerekli başvuru formunu çevrim içi doldurarak yapmaları gerekiyor. Tüm detaylara aşağıdaki başvuru kılavuzu üzerinden hemen ulaşabilirsiniz.

Başvuru kılavuzu: TIKLA HEMEN GÖZ AT! https://isilanlarikariyer.com/d/file/sigortacilik-kurumu.pdf

Başvuru ekranı.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.