Sendika Başkanı Budak KPSS Olmadan Yapılan Mülakatla Alımları Savundu

Sendika Başkanı Budak KPSS Olmadan Yapılan Mülakatla Alımları Savundu

Sendika Başkanı budak PTT’nin özel bir şirket olduğunu belirterek başarılı işlere imza atabilmesi için KPSS olmadan alım işleminin mülakat ile yapılması gerektiğini savundu.

Memur Sen’e bağlı olan Eğitim Bir Sen okullarda yönetici atama işlemlerinin yapılması sırasında liyakat de vurgulama yaparken aynı federasyon bünyesinde yer alan Birlik Haber Sen PTT için alımlarda KPSS olmadan mülakat ile alımı yapılması gerektiğini belirtti. Özellikle mahkeme kararı nedeniyle PTT personel alım sürecinin iptal edilmesi yapılan yorumları ana merkezinde yer alıyor gibi görülmektedir. Danıştay tarafından verilen karara göre yalnızca mülakat ile personel alımı yapılması için PTT’nin yapılacak olan personel alımlarının iptal edilmesi kararı verilmişti.

PTT yaşanan bu sorunun çözülebilmesi için farklı çözümler geliştirmeye devam ediyor. Bu durumda özellikle ortaya çıkartılacak çözümler yapılan iptal süreci kadar adaletsiz olabilir. Birlik Haber Sen Başkanı Ömer Budak tarafından yapılan açıklamada PTT’nin özellikle 2005’ten itibaren girmiş olduğu büyük atılımlar ve buna bağlı olarak ortaya çıkan personel ihtiyacının artması nedeniyle yapılan alımlar giderek çoğalmaktadır.

PTT Personel Alımlarının Başlaması Gerekiyor!

Türkiye genelinde PTT ye bağlı olarak 40 bin kişinin çalıştığını ancak bu durumun özellikle yeteri şekilde hizmet verilebilmesi için 100 bin kişi çalışana sahip olması gerektiğini belirtti. Oluşan açık nedeniyle şubelerde özellikle kişilerin daha fazla kişi yerine çalışmak zorunda kaldığını sözlerine ekledi. Gişe memurlarının özellikle üç yüze yakın işlem yapmış olduklarını ve aynı zamanda posta dağıtıcılarının ise 4-5 mahalleye birden bakmak zorunda kaldıklarını vurguladı. Özellikle insan üstü bir gayret gösterildiğini ve bu nedenle en kısa süre içerisinde PTT için personel alım işlemlerinin başlatılması gerektiğini belirtti.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum