Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik İçin Sınav Duyurusu

Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik İçin Sınav Duyurusu

Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği serbest muhasebeci mali müşavirlik için sınav ilanı yayınladı.

Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği sınav ilanı yayınladı. Sınava katılabilmek için son başvuru tarihi 10 Ekim 2016 olarak belirtildi. Sınava başvurular, haberin sonundaki adrese başvurarak yapılacaktır. Yapılacak olan sınavlar Ankara, İzmir ve İstanbul illerinde  gerçekleştirilecektir. Sınava katılabilecek adaylar stajı tamamlamış serbest muhasebeci mali müşavir adayları ve serbest muhasebeci meslek mensupları olarak belirtilmiştir.

Sınava ilk kez katılacak olan adaylar için sınav tarihi 3-4 Aralık 2016, sınava tekrar girecek olan adaylar için sınav tarihi 10 Ekim 2016 ve sınava ilk kez başvuracak olan adaylar için sınav tarihi 7 Kasım 2016 olarak paylaşılmıştır. İlk kez başvuracak adaylarda 10 Ekim 2016 tarihiyle stajlarını tamamlama zorunluluğu getirilmiştir.

Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik sınavına katılabilmek için bankacılık, hukuk, iktisat, işletme, kamu yönetimi ve siyasal bilimler, maliye, muhasebe dallarında eğitim veren okullardan mezun olma şartı koşulmuştur. Stajını tamamlamış olan adaylar için stajını Yeminli Mali Müşavir veya Serbest Muhasebeci Mali Müşavir’in yanında tamamla zorunluluğu da paylaşılmıştır.

Adayların son başvuru tarihi olan 10 Ekim 2016 tarihine kadar, istenilen belgeleri “Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği -Temel Eğitim ve Staj Merkezi (TESMER) Dikmen Caddesi No:562 Dikmen/ ANKARA” ulaştırmaları gerekmektedir.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.