Sermaye Piyasası Kurulu 38 Kamu Personel Alımı 2017

Sermaye Piyasası Kurulu 38 Kamu Personel Alımı 2017

Sermaye Piyasası Kurulu (Memur) Meslek Personel Yardımcılığı 38 personel alım ilanı 05 Nisan 2017 tarihinde yayınladı. Alınacak personeller Ankara ve İstanbul merkez adreslerine yerleştirilecektir. Başvuru son tarih 21 Nisan 2017’ dir.

Sermaye Piyasası Kurulu’nda Genel İdare Hizmetleri sınıfında bulunan 25 adet Uzman Yardımcısı ve 5 adet Bilişim Uzman Yardımcısı ile Avukatlık Hizmetleri sınıfında bulunan 8 adet Uzman Hukukçu Yardımcısı kadrolarında görevlendirilmek üzere başarı durumları dikkate alınarak 38 kişi personel seçimi için giriş sınavı yapılacaktır.

Uzman yardımcıları için şartlar: ÖSYM tarafından yapılan 2015 KPSS A Grubu ve Öğretmenlik veya 2016 KPSS Lisans sınavlarında KPSS P5, KPSS P13 veya KPSS P54 puanı 80 ve üzerinde puanı bulunuyor olması gerek. Siyasal Bilgiler, İktisadi ve İdari Bilimler, İktisat, İşletme, İşletme ve Ekonomi, İşletme ve Yönetim Bilimleri, Hukuk, Fen, Fen - Edebiyat, Mühendislik, Hukuk, Ticari Bilimler Fakültelerinin ve 4 yıllık eğitim veren Lisans mezunu olmaları gerekmektedir.

Bilişim Uzman Yardımcısı için şartlar: ÖSYM tarafından yapılan 2015 KPSS A Grubu ve Öğretmenlik veya 2016 KPSS Lisans sınavlarında KPSS P1, KPSS P2, KPSS P3, KPSS P4, KPSS P5, KPSS P6, KPSS P7, KPSS P8 puan türlerinden herhangi birinden 80 puanı olması gerekmektedir.

SPK Bilişim için en az dört yıllık lisans eğitimi veren mühendislik fakültelerinin Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Bilgisayar Bilimleri Mühendisliği ve Yazılım Mühendisliği bölümlerinden Mezun olunması şart.

Başvuru yeri ve şekli: Giriş Sınavı’na katılabilmek için başvuru Formu ve istenen belgelerle birlikte 10 Nisan – 21 Nisan 2017 tarihleri (saat 9.30 – 17.30) arasında Kurul’un Ankara’daki merkezine elden veya posta yoluyla başvurulması gerekmektedir. İstenilen belgeleri son başvuru günü saat 17:30’a kadar teslim edilmesi gerekmektedir. Başvuru süresi içerisinde Kurula ulaşmayan başvurular dikkate alınmayacaktır.

Başvuruda istenen belgeler: Sermaye Piyasası Kurulu’nun Ankara Merkezinden veya Web adresinden temin edilecek 4 sayfadan oluşan başvuru formu (Başvuru formu eksiksiz doldurulmalı ve adayın fotoğrafı yapıştırılmalıdır.), Öğrenim belgesinin fotokopisi (Yurtdışındaki üniversitelerden mezun olan adaylar için denklik belgesi ile birlikte), KPSS Sonuç Belgesinin fotokopisi ve Son bir yıl içerisinde çekilmiş 2 adet vesikalık fotoğraf olması gerekmektedir.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum