SGK 400 Memur Alımı Başvuruları Devam Ediyor

SGK 400 Memur Alımı Başvuruları Devam Ediyor

Sosyal Güvenlik Kurumu 17 Temmuz 2017 tarihinde yayınlamış olduğu ilan ile 400 kişi alımı ilanı yayınlamıştır. Başvurular 17 Temmuz 2017 ile 31 Temmuz 2017 tarihleri arasında sonra erecektir. Adayların Kamu Personeli Seçme Sınavı’ndan (KPSS) 70 puan alan

SGK Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre 400 memur alınacaktır. Adayların ön başvuruları 17 Temmuz 2017 ve 31 Temmuz 2017 tarihleri arasında elektronik ortamdan alınacaktır.

Sosyal güvenlik denetmen yardımcılığı giriş sınavına katılmak isteyen adaylar da aranan şartlar şu şekildedir: 35 yaşını doldurmamış olmak 2017 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı’ndan 70 puan ve üzeri almış olmak, görevi devamlı yapmaya engel bir durumu bulunmamak. Ayrıca Sosyal Güvenlik kurumunun açmış olduğu giriş sınavlarında 2 defadan fazla başarısız olmamak şartı aranmaktadır.

Adaylar ön başvuru için T.C. kimlik numarası ile başvuru ekranına giriş yapacak ve Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcılığı sınavı başvuru formunu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmak, tamam ve onayla butonuna basarak başvurusunu tamamlamış olacaktır. Adayların KPSS puanı ÖSYM tarafından kontrol edilecektir. Yanlış bilgiler değerlendirmeye alınmayacaktır. Yine başvuru formuna 4.5x6 ebadında, son 6 ay içerisinde çekilen fotoğraflarını elektronik ortamda taramaları gerekmektedir.

Adaylar iletişim bilgilerini eksiksiz ve güncel haliyle doldurmaları gerekmektedir. Başvuru formunda yer alan bilgilerden adaylar sorumludur. Elektronik ortam dışında yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

4 yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının iktisadi ve idari birimler, siyasal bilgiler, hukuk, iktisat, işletme, bankacılık, yüksek okul veya bölümlerinden mezun olmaları  gerekmektedir.

Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcılığı 400 memur alım ilan kılavuzu için Tıklayınız.  

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.