SGK Açıktan 400 Devlet Memuru Alımı

SGK Açıktan 400 Devlet Memuru Alımı

23 Aralık 2016 Tarihinde Sosyal Güvenlik Kurumu Tarafından Açıktan 400 Personel Alımı Yapılacağı Duyuruldu. Başvurular 02-13 Ocak 2017 tarihleri arasında elektronik ortamda alınacaktır.

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından 23 Aralık 2016 tarihinde yapılan açıklamaya göre açıktan 400 personel alımı yapılacak. Başvurular kurumun internet adresinden 02 - 13 Ocak 2017 tarihleri arasında elektronik ortamda alınacaktır.

Belirlenen genel şartlar şöyle: Giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak. Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmamak. Kurumca açılan giriş sınavlarında iki defadan fazla başarısız olmamak şart. Ankara iş ilanları kariyer.

300 Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcısı alımı için: En az dört yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının hukuk, siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat, işletme, bankacılık, sigortacılık fakülte, yüksekokul veya bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak, KPSS P113 puan türünden en az 75 puan almış olmak.

100 Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcısı alımı için: En az 4 yıllık lisans eğitimi veren yükseköğretim kurumlarının matematik, istatistik ve aktüerya bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak. KPSS P111 puan türünden en az 75 puan almış olmak şart.

Giriş sınavına katılma şartlarını taşıyan ve usulüne uygun olarak başvuru yapanlardan; KPSS puanı en yüksek olan adaydan başlamak üzere, alınacak kadronun 4 (dört) katı kadar aday, sözlü sınava çağırılacaktır. Giriş sınavına katılmaya hak kazanan adayların listesi 20 Ocak 2017 tarihinde Sosyal Güvenlik Kurumu internet adresinde ilan edilecektir. www.kamupersonelialimi.com

SGK Sosyal Güvenlik Kurumu 400 Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcısı alımı ilan metni için Tıklayınız.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
9 Yorum