SGK Açıktan 50 Memur Alımı Başvurusu Başladı

SGK Açıktan 50 Memur Alımı Başvurusu Başladı

Sahil Güvenlik Komutanlığı Açıktan 50 Devlet Memuru Alacak. Adaylar online başvuru yapabilecek, hemen başvuru linki haberimizde son başvuru 29 Aralık 2016 tarihi olarak belirtildi.

Sahil Güvenlik Komutanlığına “Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığında İlk Defa Devlet Memurluğuna Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Yönetmelik” hükümleri doğrultusunda 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabii olarak; Avukat, Bilgisayar Mühendisi, Mühendis, Elektrik Mühendisi, İstatistikçi, Sınav İşlemleri Uzmanı, Mütercim (İngilizce), Andlaşmalar ve Standartlar Uzmanı, Risk Analiz ve Değerlendirme Uzmanı, Düzensiz Göç ile Mücadele Uzmanı, Eğitim Planlama Uzmanı, Mali İşler Uzmanı, Ataşe Malzeme İşlemleri Uzmanı, Ateşe Onarım İşlem Uzmanı, İhale/Kontrat Uzmanı, Harekât İşlem Uzmanı, Ölçme ve Değerlendirme Uzmanı, Acil Destek Uzmanı, Kütüphaneci, Protokol Uzmanı, Psikolog/Rehber, Hemşire, Bilgisayar Teknikeri, Mali İşler Memuru, Hesap Sorumlusu, Bilgisayar Teknisyeni ve Elektrik Teknisyeni unvanlarında açıktan atama yoluyla devlet memuru alımı yapılacaktır.

Sahil Güvenlik Komutanlığı 2016 Yılı Devlet Memuru Alımları Bilgilendirme Kılavuzu’nda ilan edilen unvanlar için son olarak mezun olunan okul itibarıyla öğrenim şartını taşımak (Lisans mezunları önlisans ve lise, önlisans mezunları lise mezunu kadrolarına başvuruda bulunamazlar) ve bu öğrenimle ilgili olarak KPSS’ye girmiş olmak. Başvuruda kullanılacak puan türleri ve asgari notlar aşağıda belirtilmiştir. Lisans mezunları için 2016 yılı KPSS sınavına ait KPSS P03 (Asgari 60) puan türünden, Önlisans mezunları için 2016 yılı KPSS sınavına ait KPSS P93 (Asgari 60) puan türünden ve Ortaöğretim (lise) mezunları için 2016 yılı KPSS sınavına ait KPSS P94 (Asgari 60) puan türü kullanılacaktır.

Sınavlarda başarılı olan adaylar için sevk edilecekleri ilgili hastaneden “Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliği”ne göre “Devlet Memuru Adayı Olur” kararlı sağlık raporu almak ve haklarında yaptırılacak güvenlik tahkikatı sonucu olumlu olması gerekmektedir. Şehit malul ve muharip gazi eş ve çocuklarının anne, baba veya eşinin şehit gazi olduğunu gösterir belge ile başvurularında almış oldukları merkezi sınav (KPSS) puanına aldığı puanın %10 fazlası eklenerek hesaplanmış puanları dikkate alınacaktır.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum