SGK Açıktan 55 Sözleşmeli Personel Alımı

SGK Açıktan 55 Sözleşmeli Personel Alımı

18 Mart 2016 Tarihinde Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı Personel Alımı Yapacağını Duyurdu. Açıktan 55 Kişi Sözlü Sınav İle Sözleşmeli Personel Olarak İstihdam Edileceği Bildirildi.

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı 18 Mart 2016 tarihinde personel alımı yapacağını duyurdu. Toplam 55 kişi 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu 4/b maddesi uyarınca sözleşmeli statüde istihdam edilecektir. Başvurular 1 Nisan 2016 tarihine kadar ilan metninde yer alan başvuru formu doldurularak istenen belgelerle beraber kuruma teslim edilmesi yoluyla yapılacaktır.

Başvurmak isteyen adayların Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) (B) grubu KPSSP3 puan türü lisans düzeyinde en az 60 puan almış olması gereklidir.

30 Programcı alımı için: Üniversitelerin Bilgisayar Mühendisliği veya Yazılım Mühendisliği bölümü mezun olmak ve Java programlama dilini bildiğini belgelemek şart.

10 programcı alımı için: Üniversitelerin Endüstri Mühendisliği, İşletme Mühendisliği, İstatistik veya Matematik bölümü mezun olmak ve Java programlama dilini bildiğini belgelemek şart.

5 Programcı alımı için: Üniversitelerin Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Bilgi Sistemleri Mühendisliği veya Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümü mezun olmak. Java veya C# programlama dilini bildiğini belgelemek şart.

10 Çözümleyici alımı için: Üniversitelerin Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Bilgi Sistemleri Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, İşletme Mühendisliği, İstatistik veya Matematik bölümü mezun olmak ve biri Java olmak üzere en az 2 (iki) programlama dilini bildiğini belgelemek.

Kamu kurum/kuruluşlarında veya özel sektörde en az 1 (bir) yıl çalışmış olmak. Mesleki tecrübenin belirlenmesinde bilişim personeli (programcı) olarak 657 sayılı Kanuna tabi kadrolu veya aynı Kanunun 4/B maddesi ile 399 sayılı KHK’ye tabi sözleşmeli statüdeki hizmetler ile 5510 sayılı Kanunun 4/a maddesine tabi özel kesimde bilişim personeli (programcı) olarak geçtiği belgelenen hizmet süreleri esas alınır.

SGK tüm alımlarında Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS) İngilizceden en az (D) düzeyinde puan almış olmak şart. Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yayınlanan 55 personel alım ilan metni için Tıklayınız.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.